سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت خودرو | قیمت خودرو داخلی | قیمت خودرو 1401

قیمت خودرو درجا زد | قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز چند؟

قیمت خودرو درجا زد | قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز چند؟

قیمت خودرو امروز 17 شهریور 1402، در بازار ثابت ماند. با توجه به تعطیل بودن روز چهارشنبه و آغاز سفرهای تابستانی، احتمال نوسان چشم‌گیر در بازار خودرو تا دو هفته دیگر کمی بعید است.

قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد.

قیمت خودرو امروز 17 شهریور 1402، در بازار ثابت ماند. با توجه به تعطیل بودن روز چهارشنبه و آغاز سفرهای تابستانی، احتمال نوسان چشم‌گیر در بازار خودرو تا دو هفته دیگر کمی بعید است.

قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی در بازار آزاد امروز به دلیل نزدیک بودن حجم معاملات به صفر هیچ‌گونه نوسانی را تجربه نکرد تا افرادی که قصد خرید و فروش خودرو دارند برای مشاهده هر تغییری در انتظار آغاز اولین روز کاری هفته بعد باشند.

مطابق با قیمت‌های اعلامی وبسایت کارنامه، قیمت تمام خودروها در بازار امروز بدون هیچ‌گونه نوسانی ثابت ماندند.

پراید ۱۱۱ SE، محبوب‌ترین محصول سایپا در دهه 90 حدود دو ماه است که بدون هیچ تغییر قیمتی با قیمت 325 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

رانا پلاس، سدان نه‌چندان محبوب، اما خوش قیمت ایران خودرو پس از افزایش قیمت 3 میلیون تومانی در هفته گذشته تا به امروز هیچ افزایش قیمتی را تجربه نکرده است تا با قیمت نهایی 490 میلیون تومان در بازار معامله شود.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای، محصول اسپرت ایران خودرو در بازار آزاد امروز هیچ‌گونه کاهش یا افزایش قیمتی را تجربه نکرد تا با قیمت نهایی 603 میلیون تومان در بازار حاضر شود.

بسترن B۳۰، سدان چینی گروه بهمن که ریشه‌ای آلمانی دارد پس از افت قیمت 50 میلیون تومانی در هفته‌ای که گذشت، امروز با قیمت نهایی یک میلیارد تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت فردا T۵، جدیدترین محصول فردا موتور امروز نیز همانند دیگر روزهای هفته نوسانی را تجربه نکرد تا این محصول با همان قیمت یک میلیارد و 500 میلیون تومان در بازار حضور امروز حضور پیدا کند.

جک J۴ آپشنال، خودرویی که حدود سه ماه عنوان اقتصادی‌ترین خودروی مونتاژی را در بازار به دوش می‌کشید، پس از افزایش قیمت هفته گذشته جایگاه اقتصادی‌ترین خودرو را به ام‌وی‌ام x22 دنده‌ای داد. امروز این خودرو با قیمت 745 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته پیش‌رو

با توجه به افزایش قیمت دلار در هفته گذشته و به طور کل صعودی شدن روند تمام بازارها در نیمه دوم سال می‌توان انتظار داشت که قیمت خودرو نه‌تنها کاهش چشم‌گیری نداشته باشند بلکه به مرور زمان و نزدیک شدن به پایان شهریور افزایش یابد.

در سوی دیگر با توجه به منتشر شدن خبر احتمال افزایش قیمت 35 تا 38 درصدی قیمت پایه خودروها در درب کارخانه می‌توان انتظار داشت که مردمی که نیاز به خودرو برای مصرف شخصی دارند یا  افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند برای خرید خودرو روانه بازار شوند.

تا زمانی که افزایش قیمت 35 تا 38 درصدی قیمت کارخانه خودروها قطعی نشود، احتمال افزایش قیمت آهسته و تدریجی قیمت خودرو در بازار وجود دارد. در صورت تأیید این افزایش قیمت احتمال افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد نزدیک به 100 درصد است، اما در صورت تایید نشدن این افزایش قیمت احتمال کاهش ناگهانی قیمت خودرو در بازار وجود دارد.

قیمت خودروشجاعی، سخنگوی شورای رقابت:

از روزی که ما فرمول های قیمت گذاری را اعلام کردیم، ظاهرا تنها کسی که ساز مخالف با این نوع قیمت گذاری را زد آقای قالیباف است.

گویا وزارت صمت می‌خواهد خودش را به عنوان آدم خوب ماجرا جلوه دهد و مسئولیت اعلام قیمت ها را بر عهده نگیرد.

گزارشی را هم که رسانه ملی از تخلف شورای رقابت پخش کرد هم خود آقای قالیباف تهیه کرده بودند.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

با افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است.