سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت خودرو | قیمت خودرو داخلی | قیمت خودرو 1401

قیمت خودرو همه رو سورپرایز کرد | قیمت خودروهای داخلی مشخص شد

قیمت خودرو همه رو سورپرایز کرد | قیمت خودروهای داخلی مشخص شد

قیمت خودرو امروز 21 مهر 1402 وضعیت نسبتاً آرامی دارد. افزایش قیمت‌هایی که بازار در چند روز گذشته تجربه کرد، درحال جبران و کاهش قیمت است و می‌توان گفت، بازار وضعیت باثباتی دارد.

قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد.

 

قیمت خودرو امروز 21 مهر 1402 وضعیت نسبتاً آرامی دارد. افزایش قیمت‌هایی که بازار در چند روز گذشته تجربه کرد، درحال جبران و کاهش قیمت است و می‌توان گفت، بازار وضعیت باثباتی دارد.

قیمت خودرو امروز 21 مهر 1402 وضعیت آرام و باثباتی دارد. در بازار خودروهای داخلی که در چند روز گذشته، افزایش قیمت‌های نسبتاً چشم‌گیری داشتند، کاهش قیمت با شیب جزئی به چشم می‌خورد و در بازار خودروهای مونتاژی، غالباً ثبات نسبی دیده می‌شود.

در هفته گذشته، نرخ دلار در بازار آزاد به صورت هیجانی و متأثر از جنگ حماس و اسرائیل از حدود 50 هزار تومان تا محدوده 53 هزار تومان بالا رفت. همین امر بهترین محرک برای بازار خودرویی بود که بالاترین میزان همبستگی را با نرخ دلار آزاد دارد. اما با فرا رسیدن به روزهای پایانی هفته، از میزان رفتارهای هیجانی بازارها کم شد و نرخ دلار، اندکی فروکش کرد؛ بنابراین قیمت خودرو در بازار داخلی و مونتاژی با شیب اندکی درحال کاهش است.

قیمت خودروهای داخلی با شیب اندکی درحال کاهش است.

شاهین G از سدان‌های تولیدی و نسبتاً گران شرکت سایپا، امروز حدود 6 میلیون تومان نسبت به روز گذشته افت قیمت داشته و به کانال 590 میلیون تومان سقوط کرده است.

پژو 207i دنده دستی یکی از هاچ‌بک‌های پرطرفدار بازار داخلی بوده که 9 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با نرخ 615 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ از سدان‌های رده بالای ایران خودرو به شمار می‌رود که توانست با افت 12 میلیون تومانی به قیمت 736 میلیون تومان برسد.

تارا دنده اتوماتیک که لوکس‌ترین سدان تولیدی ایران خودرو محسوب می‌شود، رکورددار کاهش قیمت در بازار خودروهای داخلی است. این خودرو 16 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با نرخ 773 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی اغلب تغییرات اندکی دارد؛ اما در موارد معدود، کاهش قیمت‌های بالا نیز دیده می‌شود.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری کراس‌اوور کامپکت مدیران خودرو بوده که یکی از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی نیز محسوب می‌شود. این خودرو پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 710 میلیون تومان معامله می‌شود.

هایما S5 اتوماتیک ایران خودرو نیز در بازار امروز صعودی بود. این خودرو حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به نرخ یک میلیارد و 230 میلیون تومان رسید.

فونیکس تیگو 7 پرو که کراس‌اوور نسبتاً لوکس مدیران خودرو به شمار می‌رود، با افت قیمت 20 میلیون تومانی به قیمت یک میلیارد و 650 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی از خودروهای محبوب گروه بهمن محسوب می‌شود. این خودرو که رکورددار افت قیمت در بازار خودروهای مونتاژی است، 40 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 560 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.قیمت خودرو خارجی

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: در هفته‌ای که گذشت، نرخ ارز با تأثیر گرفتن از جنگ میان حماس و اسرائیل، رشد حدوداً سه الی چهار هزار تومانی را تجربه کرد. بسیاری بر این باور بودند که قیمت خودرو نیز تحت تأثیر همین امر، رشد خواهد کرد؛ اما همان‌طور که مشاهده شد، بازار خودرو تغییرات عجیبی نداشت و هم‌چنان، آن رکودی که از چند ماه گذشته آغاز شده، ادامه دارد. نکته جالب اینکه دیگر مردم همانند گذشته با افزایش نرخ دلار به بازار خودرو هجوم نمی‌آورند و اصطلاحاً بازار کاملاً مصرف‌کننده‌ای است.

جعفری ادامه داد: به نظر، بازار خودرو در هفته آینده نیز تغییری نخواهد داشت و علی‌رغم تغییرات نرخ ارز، به همین صورت و در رکود کامل به روند خود ادامه می‌دهد.

 

قیمت خودروقیمت خودرو امروز 6 مهر 1402، روند خود را با نوسان رو به پایین آغاز کرد. بازار خودروهای داخلی و مونتاژی، تغییرات جزئی داشته و تنها یک افت چشم‌گیر دیده می‌شود.

قیمت خودرو امروز 6 مهر 1402 روند خود را با نوسانات جزئی و روبه پایین آغاز کرد. اغلب محصولات داخلی و مونتاژی، از ثبات قیمتی برخوردار بوده و تعداد اندکی، افت اندکی تجربه می‌کنند. البته در موارد معدود، رشد ناچیز نرخ خودرو نیز به چشم می‌خورد.

از چند ماه گذشته با تثبیت نرخ دلار در کانال 50 هزار تومان و اعتماد بازار خودرو به این نرخ، افت قیمت خودرو آغاز شد. در حقیقت به دلیل اینکه قیمت خودرو به میزان زیاد بالا رفته بود، این پایین آمدن قیمت‌ها چشم‎‌گیر بوده و احساس سقوط آزاد در بازار شکل گرفته بود؛ درحالی که این افت قیمت، اتفاق عجیب و غریبی نبود. اما حال، قیمت‌ها درحال درجا زدن هستند و تغییر چشم‌گیری ندارند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز کاهش جزئی را تجربه می‌کند.

کوییک دنده‌ای S که از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار محسوب می‌شود، تنها یک میلیون تومان افت قیمتی داشته و با نرخ 343 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G سدان لوکس شرکت سایپا که روز گذشته افت دو میلیونی داشت، امروز توانست یک میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 586 میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس یکی دیگر از سدان‌های بازار است که همانند دیگر خودروها، تنها دو میلیون تومان افت قیمتی دارد و با 573 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس LX TU5 که روز گذشته هیچ تغییر قیمتی نداشت، امروز رکورددار افت قیمتی بوده و با کاهش سه میلیون تومانی، وارد کانال 620 میلیون تومان شد.

در بازار مونتاژی‌ها، قیمت خودرو از تغییرات بیشتری برخوردار است.

جک J4 آپشنال یکی از ارزان‌ترین سدان‌های مونتاژی بازار، پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته بالا رفت و وارد کانال 740 میلیون تومان شد.

بسترن B30 با مدل 1400 که در هفته اخیر بدون تغییر قیمت بود، امروز حدود 15 میلیون تومان افت قیمتی دارد و به کانال 995 میلیون تومان سقوط کرده است.

 

قیمت خودروقیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

قیمت خودرو

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

قیمت خودروبا افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است. 

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها