سایت هواداری باشگاه استقلال

کوکو مرغ | طرز تهیه کوکو مرغ

امروز ناهار چی بپزم؟ | طرز تهیه کوکوی مرغ اقتصادی فقط تو نیم ساعت

امروز ناهار چی بپزم؟ | طرز تهیه کوکوی مرغ اقتصادی فقط تو نیم ساعت

کوکو مرغ یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و محبوب ایرانی است که از کوکوهای جدید محسوب می شود. کوکوی مرغ یکی از غذاهایی است که مانند دیگر کوکوها می توانید آنرا به عنوان یک شام یا ناهار سبک و فوری تهیه و سرو کنید.

کوکو مرغ یکی از انواع کوکوهای خوشمزه و محبوب ایرانی است که از کوکوهای جدید محسوب می شود. کوکوی مرغ یکی از غذاهایی است که مانند دیگر کوکوها می توانید آنرا به عنوان یک شام یا ناهار سبک و فوری تهیه و سرو کنید.شما به دلخواه می توانید به کوکو مرغ پنیر اضافه کنید تا کوکو مرغ پنیری داشته باشید یا می توانید قارچ اضافه کنید تا کوکو مرغ و قارچ داشته باشید ما ابتدا رسپی کوکو مرغ ساده را به شما آموزش خواهیم داد سپس شما به دلخواه می توانید پنیر یا قارچ اضافه کنید. با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کوکوی مرغ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کوکو مرغ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کوکو مرغ با ما همراه باشید در سایت جایگاه 8.

کوکو مرغمواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم کوکو مرغ

سینه مرغ ۱ عدد

پیاز متوسط ۲ عدد

سیر ۲ حبه

تخم مرغ ۲ عدد

جعفری ۲ قاشق غذاخوری

سیب زمینی متوسط ۲ عدد

روغن مایع به اندازه کافی

آرد سوخاری به اندازه کافی

نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به اندازه کافی

کوکو مرغطرز تهیه کوکو مرغ

مرحله اول: پخت سیب زمینی و مرغ

ابتدا سینه مرغ و سیب زمینی ها را به صورت جداگانه به همراه مقداری آب داخل دو قابلمه کوچک بریزید ، برای پخت مرغ سینه را به همراه کمی نمک و زردچوبه ۱ عدد پیاز چهار قاچ شده و ۱ به سیر داخل قابلمه ریخته و بگذارید تا سینه مرغ پخته شود. سیب زمینی ها را نیز داخل آب ریخته تا آبپز شوند سپس بعد از پخت سیب زمینی را پوست بگیرید و بگذازید تا خنک شوئ. سینه مرغ را نیز بعد از پخت از آب مرغ خارج کنید.

مرحله دوم:مخلوط کردن مواد

در مرحله بعد یک کاسه مناسب و جادار انتخاب کنید و سینه مرغ و سیب زمینی ها را داخل کاسه رنده کنید. سیر ها و پیازها را به صورت جداگانه رنده کنید و با فشار دست آبشان را بگیرید سپس به کاسه حاوی مرغ و سیب زمینی اضافه کنید. جعفری را هم به صورت ساطوری خرد کنید و به کاسه اضافه کنید. توجه داشته باشید که اضافه کردن جعفری اجباری نیست ولی این کار باعث می شود کوکو خوش طعم تر شود. در ادامه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کنید.مواد را خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.

کوکو مرغمرحله سوم: افزودن تخم مرغ

در مرحله بعدی تخم مرغ ها را داخل یک کاسه کوچک به خوبی مخلوط کنید سپس به باقی مواد اضافه کنید و مجددا مواد را به خوبی ورز دهید تا مایه کوکو منسجم و یکدست شود.

کوکو مرغ

مرحله چهارم: سرخ کردن کوکو مرغ

پس از اینکه مایه کوکو آماده شد یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع داخل آن بریزید. پس از اینکه روغن داغ شد مقداری از مایه کوکو بردارید و مانند کوکو سیب زمینی به آن شکل دهید ، سپس در آرد سوخاری بغلتانید و داخل روغن بیندازید. برای قالب زدن کوکو ها می توانید از قالب فلافل هم استفاده کنید. پس از اینکه یک سمت کوکوها سرخ شد آنها را برگردانید تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. در پایان کوکوها را به همراه گوجه فرنگی، خیارشور و نان سرو کنید.

اخبار روز سایر رسانه ها