سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز

قیمت خودرو درجا زد | قیمت خودروهای داخلی اعلام شد

قیمت خودرو درجا زد | قیمت خودروهای داخلی اعلام شد

قیمت خودرو امروز 1 آبان 1402وضعیت نسبتا آرامی دارد. برخلاف روز گذشته، اغلب خودروهایی که صعودی بودند، امروز با افت قیمت جزئی به همان نرخ قبلی خود بازگشتند تا بازار با رکودی شدید وارد ماه جدید شود.

قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد.

قیمت خودرو امروز 1 آبان 1402وضعیت نسبتا آرامی دارد. برخلاف روز گذشته، اغلب خودروهایی که صعودی بودند، امروز با افت قیمت جزئی به همان نرخ قبلی خود بازگشتند تا بازار با رکودی شدید وارد ماه جدید شود.

قیمت خودرو امروز 1 آبان 1402 نزولی گزارش می‌شود. البته افزایش و ثبات قیمتی نیز در برخی از محصولات به چشم می‌خورد اما کلیت بازار، با شیب جزئی افت قیمت دارد.

در ساعات پایانی روز گذشته، نرخ دلار رشد اندکی را تجربه کرد و به محدوده 50 هزار و 500 تومان رسید. از سوی دیگر، طرف اسرائیلی از ادامه‌دار بودن جنگ میان آن‌ها و حماس خبر داد و همچنین حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، در این مورد به اسرائیل هشدار داد و احتمال از کنترل خارج شدن منطقه را مطرح کرد. در نتیجه، چشم تمامی معامله‌گران بازارهای داخلی به جنگ حماس و اسرائیل است.

همان‌طور که اشاره شد، قیمت خودروهای داخلی اغلب نزولی گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود و طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت. این خودرو که روز گذشته حدود یک میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، امروز دو میلیون تومان بالا رفته و روی نرخ 348 میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G که محصول گران قیمت سایپا به شمار می‌رود، روز گذشته تغییری نداشت؛ اما امروز با افت تنها یک میلیون تومان، به قیمت 584 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که روز گذشته حدود 6 میلیون تومان افزایش قیمت داشت، امروز پنج میلیون تومان کاهش یافته و روی کانال 580 میلیون تومان ثابت شد.

پژو پارس LX TU5 یکی از سدان‌های هم‌رده سورن پلاس بوده که به دلیل محبوبیت بیشتر، از قیمت بالاتری در بازار برخوردار است. این خودرو با افت هفت میلیون تومانی، یکی از رکوردداران کاهش قیمت در بازار خودروهای داخلی به شمار می‌رود.

قیمت خودروهای مونتاژی در اغلب موارد نسبت به روز گذشته باثبات است.

جک J4 آپشنال که یکی از اقتصادی‌ترین سدان‌های مونتاژی شرکت کرمان موتور است، امروز هیچ تغییری نداشته و با نرخ 740 میلیون تومان درحال معامله است.

هایما S5 اتوماتیک، کراس‌اوور مونتاژی شرکت ایران خودرو نیز همانن J4 کرمان موتور، هیچ تغییری ندارد و به قیمت یک میلیارد و 215 میلیون تومان کعامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره یکی از کراس‌اوورهای مونتاژی شرکت بهمن موتور به شمار می‌رود که طی هفته‌های جاری، تغییرات بسیاری را تجربه کرد. این خودرو روز گذشته 15 میلیون تومان افزایش داشت. اما در آخرین تغییر قیمتی که نسبت به روز گذشته دارد، پنج میلیون تومان ارزان‌تر شده و با نرخ یک میلیارد و 510 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فونیکس تیگو 8 پرو کراس‌اوور لوکس شرکت مدیران خودرو است که رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی محسوب می‌شود. این خودرو با صعود 55 میلیون تومانی تنها در یک روز توانست به نرخ دو میلیارد و 285 میلیون تومان برسد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

بازار خودرو همانند تمامی بازارهای داخلی به نرخ دلار بستگی داشته و در وضعیت فعلی، نرخ دلار در بازار آزاد کشور به وضعیت جنگ حماس و اسرائیل و جایگاه ایران در این جنگ بستگی دارد. اگر طبق گفته عبداللهیان، منطقه خاورمیانه از کنترل خارج شود و پای ایران به هر نحوی به این جنگ باز شود، می‌تواند شرایط پیچیده‌تر از حال باشد. به هرحال امید است که این جنگ خانمان‌سوز پیش از آن‌که دیر شود، هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.

درصورتی که نرخ دلار در وضعیت فعلی به معامله ادامه دهد و نوسانات ریزی داشته باشد، بسیار دور از انتظار است که قیمت خودرو دست‌خوش تغییرات چشم‌گیری شود.

قیمت خودروقیمت خودرو امروز 6 مهر 1402، روند خود را با نوسان رو به پایین آغاز کرد. بازار خودروهای داخلی و مونتاژی، تغییرات جزئی داشته و تنها یک افت چشم‌گیر دیده می‌شود.

قیمت خودرو امروز 6 مهر 1402 روند خود را با نوسانات جزئی و روبه پایین آغاز کرد. اغلب محصولات داخلی و مونتاژی، از ثبات قیمتی برخوردار بوده و تعداد اندکی، افت اندکی تجربه می‌کنند. البته در موارد معدود، رشد ناچیز نرخ خودرو نیز به چشم می‌خورد.

از چند ماه گذشته با تثبیت نرخ دلار در کانال 50 هزار تومان و اعتماد بازار خودرو به این نرخ، افت قیمت خودرو آغاز شد. در حقیقت به دلیل اینکه قیمت خودرو به میزان زیاد بالا رفته بود، این پایین آمدن قیمت‌ها چشم‎‌گیر بوده و احساس سقوط آزاد در بازار شکل گرفته بود؛ درحالی که این افت قیمت، اتفاق عجیب و غریبی نبود. اما حال، قیمت‌ها درحال درجا زدن هستند و تغییر چشم‌گیری ندارند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز کاهش جزئی را تجربه می‌کند.

کوییک دنده‌ای S که از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار محسوب می‌شود، تنها یک میلیون تومان افت قیمتی داشته و با نرخ 343 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G سدان لوکس شرکت سایپا که روز گذشته افت دو میلیونی داشت، امروز توانست یک میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 586 میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس یکی دیگر از سدان‌های بازار است که همانند دیگر خودروها، تنها دو میلیون تومان افت قیمتی دارد و با 573 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس LX TU5 که روز گذشته هیچ تغییر قیمتی نداشت، امروز رکورددار افت قیمتی بوده و با کاهش سه میلیون تومانی، وارد کانال 620 میلیون تومان شد.

در بازار مونتاژی‌ها، قیمت خودرو از تغییرات بیشتری برخوردار است.

جک J4 آپشنال یکی از ارزان‌ترین سدان‌های مونتاژی بازار، پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته بالا رفت و وارد کانال 740 میلیون تومان شد.

بسترن B30 با مدل 1400 که در هفته اخیر بدون تغییر قیمت بود، امروز حدود 15 میلیون تومان افت قیمتی دارد و به کانال 995 میلیون تومان سقوط کرده است.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

قیمت خودرو

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

قیمت خودروبا افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است. 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها