سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت سکه | افزایش قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

قیمت سکه سکته کرد | قیمت سکه امروز 11 آبان 1402

قیمت سکه سکته کرد | قیمت سکه امروز 11 آبان 1402

قیمت طلا و سکه، در هفته جاری تحت تاثیر جهش و در ادامه ریزش قیمت طلای جهانی در کنار نوسانات در بازار ارز، تغییراتی را تجربه کرده است اما در نهایت سکه امامی و سکه بهار آزادی تا کنون در محدوده 29 و 25 میلیون تومانی باقی مانده‌اند. روز گذشته راه طلا از سکه جدا و افزایشی شد. در ادامه ۴ پیش بینی قیمت طلا و سکه را بخوانید.

روز گذشته قیمت سکه متاثر از کاهش ۴۰۰ تومانی دلار، ارزان شد. طلافروشی ها امروز یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۴۰۱ قیمت سکه طرح قدیم (امامی) به مردم را ۱۵ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان اعلام کردند. قیمت سکه امروز هم افزایش یافت. قیمت سکه طبق روال قبل روند صعودی خود راحفظ کرد. قیمت سکه امروز ۴ اسفند سال گذشته، ساکنان ساختمانی در منطقه نواب مرد جوان همسایه را دیدند که خود را از پنجره طبقه دوم به پایین پرتاب کرد.روز 300 هزارتومان نسبت به دیروز بیشتر معامله شد. پیش بینی قیمت سکه نشان میدهد روند صعودی همچنان ادامه دارد.

قیمت طلا و سکه، در هفته جاری تحت تاثیر جهش و در ادامه ریزش قیمت طلای جهانی در کنار نوسانات در بازار ارز، تغییراتی را تجربه کرده است اما در نهایت سکه امامی و سکه بهار آزادی تا کنون در محدوده 29 و 25 میلیون تومانی باقی مانده‌اند. روز گذشته راه طلا از سکه جدا و افزایشی شد. در ادامه ۴ پیش بینی قیمت طلا و سکه را بخوانید.

قیمت طلا و سکه روز گذشته روند متفاوتی داشت. قیمت طلا روند افزایشی را تجربه کرد و از نیمه کانال دو میلیون تومانی رد شد اما قیمت سکه کاهشی بود. به اعتقاد برخی کارشناسان و فعالان بازار طلا، دلیل این تفاوت این است که طلا بعضا دیرتر از سکه از تحولات بازار ارز تاثیر می‌پذیرد. قیمت دلار در میانه هفته روند افزایشی را تجربه کرد اما روز گذشته کاهشی شد. سکه در همان مقطع که روند بازار ارز صعودی بود، از این شرایط تاثیر پذیرفت اما اثرپذیری طلای 18 عیار با تاخیر انجام شد. به همین دلیل، روز گذشته این دو مسیر جداگانه‌ای را رفتند.

مجتبی دیبا کارشناس اقتصادی با تاکید بر شیفت قیمت دلار در کریدور جدید متعاقب رخدادهای خاورمیانه به تجارت‌نیوز گفت:‌ «موضوع درگیری میان حماس و اسرائیل باعث شده دلار منطقه معاملاتی جدیدی را برای خود تثبیت کند؛ این موضوع اثر پررنگ‌تری بر بازار طلا داشت. زیرا از یک سو ارزش دلار بالا رفت و از سوی دیگر انس جهانی افزایش قیمت داشت.»

وی با تاکید بر مفروضات فعلی، سقف قیمت سکه امامی را محدوده ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: «کف ۲۸ میلیون و ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی را برای سکه امامی باید به‌عنوان منطقه تعادلی در نظر گرفت. این در حالی است که کاهش قیمت دلار در نخستین روز هفته مانع رشد قیمت در خانواده سکه‌ها شد.»

این کارشناس اقتصادی ساختار فعلی انس جهانی طلا را صعودی پیش‌بینی کرد و گفت: «منطقه ۱۸۱۴ دلاری محدوده حمایتی انس جهانی قبل از شروع جنگ بود. با شکست محدوده ۱۹۸۳ دلاری طلای جهانی، روند صعودی آن آغاز شد.» دیبا تاکید کرد: «در صورت ادامه جنگ در خاورمیانه شاهد افزایش قیمت انس جهانی طلا، تا محدوده ۲۰۳۶ دلاری نیز خواهیم بود.»

این کارشناس اقتصادی اهرم پرفشارتر بر بازار طلا را قیمت دلار دانست و افزود: «خریداران بازار فلز زرد نباید فضا و محدوده قطعی را برای ورود به بازار طلا در نظر بگیرند. در شرایط فعلی خرید‌های پلکانی سود بیشتری برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.»

جیهانی: انتظار جهش در قیمت طلا و سکه وجود ندارد

همچنین حمیدرضا جیهانی کارشناس اقتصادی به تجارت‌نیوز گفت: «در روزهای اخیر با وجود بالا بودن حباب طلا و سکه در بازارهای داخلی، اما رشد انس جهانی باعث کاهش حباب سکه شد.»

وی افزود: «باید توجه داشت کاهش قیمت دلار نیز مقداری بر افت بازار طلا در داخل کشور تاثیر گذاشت. با این وجود رشد قیمتی بالایی در بازار طلا نداشتیم.»

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اثر بحران غزه بر بازارهای مالی گفت: «به لحاظ مدل‌های تکنیکالی و پیش‌بینی‌ کارشناسان اقتصادی اگر بحران غزه به زودی خاتمه پیدا کند، به طور مقطعی شاهد افت قیمت در بازار طلا و انس جهانی خواهیم بود.»

جیهانی بیان کرد: «روند کاهشی قیمت در بازار طلای جهانی مستلزم ایجاد فضاهای روانی و امنیتی مساعد در خاورمیانه، حوزه لبنان، فلسطین و اسرائیل است.»

محمدولی: حباب سکه همچنان بالاست

ابراهیم محمدولی عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز با اشاره به روند نزولی قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «اخبار مربوط به تنش و درگیری میان حماس و اسرائیل به بازارهای جهانی شوک قیمتی داد و بازارهای داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. باید توجه داشت در مواقع بحرانی روند قیمت‌ها از ثبات برخوردار نیستند.»

وی به خریداران طلا و سکه توصیه کرد که برای هر گونه معامله‌ای در این بازار صبوری کنند و افزود: «همین عدم ورود تقاضا باعث افت حباب شده است و نشان‌دهنده این است که روند قیمت‌ها در هفته‌های گذشته، متاثر از بحران‌های سیاسی، افزایش شارپی داشته است.»

محمدولی با تاکید بر اینکه نوسانات بازار طلا و سکه در روزهای آینده یک تا دو درصدی خواهد بود، گفت: «حباب سکه همچنان بالاست. زمانی که عرضه نتواند تقاضا را تامین کند، حباب ایجاد می‌شود. قدرت خرید مردم برای سکه‌های سبک بیشتر است اما وقتی عرضه نباشد قیمت این سکه‌ها حباب می‌گیرد.»

کشتی‌آرا: تقاضا در بازار طلا رشد نداشته است

همچنین محمد کشتی‌آرا فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر با اشاره به عدم رشد تقاضا در بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: ‌«روند رشد انس جهانی طلا متعاقب رخدادهای منطقه خاورمیانه شدت گرفته است. این در حالی است که در هفته گذشته افزایش قیمت دلار و نوسانات انس جهانی موجب شد تا حدودی قیمت انواع سکه و طلا رشد داشته باشد.»

وی با اشاره به روند کاهشی قیمت دلار در نیمه نخست هفته گذشته افزود: «این موضوع به کاهش تقاضا در بازار طلا منجر شد اما افزایش بهای انس جهانی و نوسانات قیمت دلار موجب شد تا حدودی قیمت طلا و سکه رشد کند.»

این مقام صنفی سابق با اشاره به روزهای آرام بازار در هفته نخست آبان بیان کرد: «اگر نوسانی هم بر بازار حاکم بود به دلیل تغییر نرخ ارز و بهای انس جهانی بوده است.»

قیمت سکه

استراحت نیم‌ و ربع سکه در کاهش قیمت

دیروز هشتم مرداد قیمت سکه امامی با کاهش ۲۹۸ هزار تومانی به کف کانال ۲۸ میلیونی برگشت. این قطعه در نهایت با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۹ هزار تومان مبادله شد. دیروز قیمت سکه بهار کاهش ۱۲۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه و ربع سکه تغییر قیمت نداشتند و با همان ارقام روز شنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند.

دیروز سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

حباب نیم‌سکه ۴ میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا نیز کاهشی بود. هر مثقال طلا با ۷۰ هزار تومان افت، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۶ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه روند متوازنی نداشت. سکه امامی و گرمی به ترتیب کاهش حباب ۱۵۵ هزار تومانی و ۳۲ هزار تومانی داشتند. سایر قطعات سکه نیز افزایش حباب داشتند. حباب سکه بهار  ۴۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۷۳ هزار تومان و ربع سکه ۳۶ هزار تومان افزایش داشت.

بازگشت قیمت سکه به کانال قبل

هفته گذشته قیمت سکه از نیمه کانال ۱۶ میلیون تومانی گذشت و این سقف تاریخی قیمت، متاثر از افزایش قیمت دلار شکل گرفت. با روند کاهشی قیمت دلار، سکه نیز به محدوده پیش از افزایش بازگشت و وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد. در شرایطی که اکنون دلار بر مدار خنثی با نوسانی اندک قیمت‌گذاری می‌شود اما قیمت طلا و سکه افزایشی است.

قیمت طلا در کشور متاثر از قیمت دلار و انس جهانی طلا نرخ‌گذاری می‌شود اما در هفته‌های اخیر تاثیر قیمت دلار بر این فلز‌گران‌بها بیشتر بوده تا انس جهانی. به اعتقاد تحلیلگران مالی انس جهانی طلا در روزهای اخیر تاثیر دلار را بر بازار طلا و سکه خنثی کرد و ارزش ذاتی سکه امامی به شکل قابل توجهی بالا رفت.

هفته‌گذشته تحلیل‌گران فنی عنوان کرده بودند که با شکست محدوده حمایتی 15 میلیون و 800 هزار تومان، کار سکه‌بازان برای جلوگیری از افت قیمت سکه  سخت می‌شود. با این حال، یک اتفاق در بازارهای جهانی به کمک بازیگران بازار سکه آمد و روند قیمت‌ها افزایشی شد.

قیمت سکه

نزدیک به ۱۰ روز گذشته، فروش اوراق سکه مطرح شد و این خبر بازار سکه را در حالت احتیاطی قرار داد و با وجود عرضه این اوراق در روز سه‌شنبه در بورس کالا و تاثیر این پیش‌فروش در کمک به کاهش قیمت‌ها، اما به نظر می‌رسد این موضوع نیز نتوانست بر روند افزایش قیمت سکه در بازار تاثیر بگذارد و سیگنال انس جهانی طلا قوی‌تر عمل کرد.

در حالی که گزارش تورم آمریکا حکایت از کند شدن سرعت افزایش قیمت‌ها داشت، بازارهای دیگر متقاعد شدند که بانک مرکزی آمریکا در نشست ماه آینده نرخ بهره را به جای 75 صدم درصد، نیم درصد افزایش خواهد داد. موضوعی که سیگنالی صعودی برای طلا به حساب می‌آید زیر نرخ بهره بیشتر یعنی هزینه فرصت نگهداری بیشتر برای طلا و جذابیت کمتر برای فلز زرد.

در لحظه نگارش این گزارش قیمت سکه امامی با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به محدوده ۱۶ میلیون تومانی رسید و با قیمت ۱۶ میلیون و ۴ هزار تومان در بازار معامله شد. سکه طرح قدیم سهم بیشتری از افزایش قیمت‌ها را نصیب خود کرد و با رشد ۲۵۸ هزار تومانی به محدوده ۱۵ میلیون تومانی رسید. این قطعه از سکه که ۲ روز پیش به پله ۹ کانال ۱۴ میلیون تومانی رسیده بود امروز با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان معامله شد.

نیم و ربع سکه هم ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی در ۲ روز گذشته با قیمت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد و امروز نیز بدون تغییر در همین محدوده باقی ماند.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

قیمت سکه

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

احتمال انس ۱۶۹۰ دلاری برای هفته آینده

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی درباره رشد قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز می‌گوید: غالب تصمیم‌گیری برای بازار طلا از سوی دلار است و این موضوع به طور سنتی در بازار طلا تاثیر‌گذار است.

او با اشاره به این‌که در قیمت انس جهانی طلا شاهد حرکات شارپی طی هفته‌های گذشته نبودیم درباره قیمت طلا در هفته‌ آینده می‌‌گوید: بر اساس ‌پیش‌بینی‌های صورت گرفته احتمال این‌که در هفته آینده قیمت انس جهانی طلا به ۱۶۹۰ دلار برسد وجود دارد اما درباره قیمت دلار باید دید چه اتفاقی رخ می‌دهد.

اگر  محدوده ۳۳ هزار تومان برای قیمت دلار در هفته آینده حفظ شود رشد بازار طلا را شاهد خواهیم بود. بنابراین دو عامل افزایش قیمت انس بالای ۱۶۸۵ و حفظ عدد ۳۳ هزار تومان برای دلار می‌تواند طلای داخلی را با ریتم صعودی همراه سازد.

اتحادیه طلا و جواهر تهران قیمت سکه و طلا در بازار امروز ۱۴۰۱/۸/۸ را به شرح جدول ذیل اعلام کرد:

سکه امامی با  قیمت ۱۵۰/۱۸۰/۰۰۰به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با روز گذشته۱۵۰/۰۰۰ ریال افزایش داشت.

نیم سکه نیز در بازار امروز به قیمت ۸۲/۳۰۰/۰۰۰ ریال به فروش رسید.

ربع سکه نیز در بازار امروز با قیمت۵۲/۲۰۰/۰۰۰ ریال معامله شد و سکه گرمی نیز در بازار در محدوده۳۱/۰۰۰/۰۰۰به فروش رسید.

گفتنی است در بازار هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۱۳/۴۹۲/۰۰۰ ریال، طلای ۲۴ عیار با قیمت۱۸/۰۱۴/۰۰۰ ریال و هر مثقال طلا با قیمت ۵۸/۴۹۰/۰۰۰ ریال به فروش رفت.

قیمت سکه

اسکناس آمریکایی ۲ روز است که مسیر سراشیبی را در پیش گرفته و به دنبال آن قیمت طلا نیز کاهشی شده است. هنوز مشخص نیست این روند نزولی تا چه محدوده‌ای ادامه‌دار خواهد شد اما سکه امامی در کانال ۱۴ و ۱۵ میلیون تومان نوسان دارد.

در وضعیت نزولی اونس طلا، سکه بازان امیدوارند که دلار روند افزایشی سریع تری بگیرد و این ارز وارد کانال ۳۰ هزار تومان شود. به باور برخی فعالان بدون صعود دلار به کانال بالاتر، افت سکه ادامه خواهد یافت.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که سکه محدوده حمایتی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان را از دست بدهد، احتمال افت تا محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

سکه امامی کانال ۱۳ میلیون تومانی را از دست داد و وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شد. دیشب در بازار پشت خطی، فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افت کرد و این موضوع موجب شد که انتظارات نزولی در بازار سکه تقویت شود

اخبار اخبار گوگل نیوز سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها