سایت هواداری باشگاه استقلال

لعیا زنگنه | بیوگرافی لعیا زنگنه

عکس شوکه کننده از لعیا زنگنه و همسرش تو اینستاگرام غوغا کرد | همسر جوان لعیا زنگنه کیست؟

عکس شوکه کننده از لعیا زنگنه و همسرش تو اینستاگرام غوغا کرد | همسر جوان لعیا زنگنه کیست؟

عکسی از لعیا زنگنه در کنار همسرش در فضای مجازی منتشر شده است که همه را شوکه کرده و حواشی زیادی بدنیال داشته است

لعیا زنگنه در دوران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در کنج تنهایی بازی کرد.لعیا زنگنه یکی از بازیگران پر طرفدار و دوست داشتنی سینما و تلویزیون است .لعیا زنگنه با بازی در سریال در پناه تو به شهرت رسید و بسیار درخشید لعیا زنگنه مدتی است که کارگاه نمایش و اجرا برگزار کرده است و هنرجویان زیادی دارد.لعیا زنگنه بازیگر بی حاشیه سینما و تلویزیون ایران است که در سال های فالیتش همیشه در بین مخاطبین محبوبیت داشته است.

لعیا زنگنه

زندگینامه لعیا زنگنه

لعیا زنگنه متولد 14 مرداد 1344 در تهران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. او دارای مدرک کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر می باشد، یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده است. او یک دوره کلاس نقاشی را نیز گذرانده است.

از سال 1370 فعالیت خود را در تاتر آغاز کرد.و در سال 1375 با نقش آفرینی فیلم راز مینا ساخته ی عباس رافعی وارد عرصه ی سینما شد.وی در دوران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در کنج تنهایی بازی کرد. نخستین کار حرفه ای اش در تئاتر، بازی در نمایش یادگار سال های شن علی رفیعی، 1371بود.

مصاحبه جنجالی با لعیا زنگنه

او میگوید: رشته‌ تحصیلی مـن ادبیات نمایشی بودو از بازیگری متنفر بودم. در دانشگاه دوستان سال‌بالایی، میگفتند بیا تئا‌تر کار کن ولی تصور این کـه روی صحنه بروم برایم باورکردنی نبود. فکر میکردم تمام دغدغه‌ مـن ادبیات نمایشی اسـت.

خلاصه این کـه هیچ‌کدام از سال‌بالایی‌هایی کـه آمدند زورشان بـه مـن نرسید؛ غیر از جمشید بهمنی کـه آمد و بـه مـن گفت تـو فقط بیا بنشین کنار صحنه. مـن هم رفتم و یک روز خودم را وسط صحنه دیدم… بی‌‌‌نهایت احساس عجیبی بود، اصلا یک دنیای دیگری بود…

لعیا زنگنهلعیا زنگنه در دوران دانشجویی رضا ایرانمنش کـه مرتب سرصحنه بـه مـن می گفت تـو خیلی خوب بازی میکنی و مـن با خودم می گفتم این دیوانه اسـت! ‌گفت چرا کار نمیکنی؟ گفتم دارم تئا‌تر بازی میکنم. گفت نه، تصویر. مـن هم حرفم این بود کـه تصویر نه! تا این کـه آقای ایرانمنش بـه مـن گفت غلامرضا رمضانی میـــخواهد یک کار بسازد و تـو فقط بیا فیلمنامه را بخوان.

مـن فیلمنامه را خواندم و… مثل این کـه غیر عادی بود… چند برگ از وسط یکی از این دفترهای بزرگ قدیمی‌ کندم و نشستم تمام اشکالات فیلمنامه را پشت و روی این برگ‌ها نوشتم و بردم دادم بـه آقای رمضانی. آقای رمضانی گفت کـه نه، تـو بـه درد مـا نمی خوری. بلند شو مـن تـو را یک جایی ببرم. مـن هیچ‌چیز نمیدانستم غیر از این کـه گفتند دفتر آقای شاهسواری اسـت.

ایستادم وسط‌‌ همان سالن بیرون و از یکی از اتاق‌ ها آقای لبخنده خارج شد و یکجوری مرا نگاه کرد کـه انگار از مریخ آمده‌ ام! کـه بعد مـن رفتم خانه گفتم رفتم بـه دفتری کـه همه ی چیزش غیرعادی بود! مدتی بعد زنگ زدند، گفتند برای کار بیایید و مـن هم رفتم، فقط بدلیل آدم‌ هایش… مـن خیلی اینجوری‌ ام.

لعیا زنگنه در ماه رمضان 1392 در سریال پر طرفدار مادرانه ایفای نقش کرد. داستان این سریال از این قرار است که اردلان(مهدی سلطانی) از همسر خود(لعیا زنگنه) جدا شده و پسر و دختر خود را سرپرستی می کند اما در می یابد که فاصله زیادی از لحاظ اجتماعی با دخترش رها پیدا کرده و…

لعیا زنگنهخصوصی یا زندگی خصوصی فیلمی به کارگردانی محمدحسین فرح بخش، نویسندگی اصغر نعیمی و تهیه کنندگی عبدالله علیخانی ساخته سال 1390 است. این فیلم روایت فردی به نام ابراهیم است که در ابتدا فردی تندرو بوده و پس از اخراج از مقام های دولتی خود به عنوان اپوزیسیون در روزنامه اش آغاز به انتشار مطالب جنجالی می کند.

 لعیا زنگنه در فیلم خیابان های آرام به کارگردانی کمال تبریزی تهیه کنندگی محمود رضوی نقش یک افسر پلیس را ایفا میکند این فیلم ساخته سال 1389 است. خیابان های آرام داستان خبرنگاری است که در یک روز کاری خود با حوادثی در سطح شهر روبه رو می شود

نمایشنامه خوانی بعد از هرگز به کارگردانی شایسته ایرانی و نویسندگی هاله مشتاقی نیا در فرهنگسرای ارسباران خوانش شد. لعیا زنگنه ، زیبا بروفه ، مهشاد مخبری ، غزاله جزایری ، شایسته ایرانی ، فهیمه امن زاده نقش خوانان این کار بودند.

لعیا زنگنه در ماه رمضان ۱۳۹۲ در سریال پر طرفدار «مادرانه» ایفای نقش کرد. داستان این سریال از این قرار است که اردلان(مهدی سلطانی) از همسر خود(لعیا زنگنه) جدا شده و پسر و دختر خود را سرپرستی می‌کند اما در می‌یابد که فاصله زیادی از لحاظ اجتماعی با دخترش رها پیدا کرده و…

لعیا زنگنهفیلم‌شناسی لعیا زنگنه

خودزنی (۱۳۹۰

 زندگی خصوصی (۱۳۹۰)

جرم (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۹)

 خیابان‌های آرام (کمال تبریزی، ۱۳۸۹)

 رئیس (مسعود کیمیایی٬ ۱۳۸۵)

 تب (رضا کریمی، ۱۳۸۱)

  هفت ترانه (بهمن زرین‌پور، ۱۳۸۰)

 مزاحم (سیروس الوند، ۱۳۸۰)

رنگ شب (محمدعلی سجادی، ۱۳۷۹)

تکیه بر باد (داریوش فرهنگ، ۱۳۷۸)

شیفته (محمدعلی سجادی، ۱۳۷۸)

راز مینا (عباس رافعی، ۱۳۷۵)

لعیا زنگنهمجموعه‌های تلوزیونی

مادرانه (جواد افشار ، ۱۳۹۲)

راستش را بگو (محمدرضا آهنج ،۱۳۹۱)

اغما (سیروس مقدم، ۱۳۸۶)

مدار صفر درجه (حسن فتحی، ۱۳۸۶)

باران عشق (احمد امینی، یک قسمت، ۱۳۸۰

تولدی دیگر (داریوش فرهنگ، ۱۳۷۸)

در قلب من (حمید لبخنده، ۷۷/۱۳۷۶)

در پناه تو (حمید لبخنده، ۷۴/۱۳۷۳)

تله فیلم

نام دیگر عشق ( ابوذر نوروزپور، ۱۳۹۱)

زمزمه (مسعود آب پرور، ۱۳۹۰)

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها