سایت هواداری باشگاه استقلال

بازنشستگان تامین اجتماعی | حقوق بازنشستگان

بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند | خبر مهم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند | خبر مهم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

با وجود اینکه برخی خبرها می گوید همسان سازی حقوق تنها برای گروه خاص از بازنشستگان است ،جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید: این موضوع هم برای تامین اجتماعی و هم صندوق بازنشستگی کشوری مورد مطالبه مجلس است.

اکثریت قشر بازنشستگان جامعه را بازنشستگان تامین اجتماعی فراگرفته اند که این قشر از بازنشستگان در مقایسه با سایر بازنشستگان از حداقل ترین خدمات و حقوق دولتی برخوردارند.در چند ماه اخیر بازنشستگان تامین اجتماعی برای متناسب سازی حقوق خود دست به تجمعات گسترده ای زده اند و دولت قول پیگیری حقوق آن ها را نیز داده است.در ادامه به آخرین اخبار از حقوق مربوطه به بازنشستگان تامین اجتماعی می پردازیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: همسان سازی حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری هر دو مورد مطالبه است.

جبار کوچکی نژاد از تلاش نماینده‌ها برای همسان سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی در برنامه هفتم توسعه خبر داد.

جبار کوچکی نژاد ر در مورد نتیجه متناسب سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و دولت گفت:بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان یک مطالبه عمومی است و مجلس هم برای بازنشستگان لشکری و کشوری و هم بازنشستگان تامین اجتماعی از دولت مطالبه گری می کند، اما این موضوع با تاخیر در دولت مواجه شده است علت تاخیر هم تامین منابع مالی آن است و باید دولت به یک شکلی منابعش را تامین کند.

وی با بیان اینکه دولت فعلا نتوانسته پاسخ مثبتی در مورد تامین منابع مالی به مجلس بدهد، افزود: ما نماینده ها معتقدیم دولت منابع مالی دارد در بخش تهاتر ارزی، اموال آزاده شده در خارج کشوراست. البته دولت نیازها و چارچوب های دیگری در اجرا دارد و ولی باید به یک شکلی همسان سازی حقوق بازنشستگان را حل کند.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: مجلس یازدهم قطعا به بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان ورود می کند و حتما همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه آورده خواهد شد و مجلس در حال اقدام است  تا بر همسان سازی ۹۰ درصدی  حقوق بازنشستگان اجماع کند و در این خصوص هر روز مجلس با دولت در حال مذاکره است. نمایندگان پیشنهادهای زیادی در بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان مطرح کردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان  در برنامه هفتم توسعه یکشنبه هفته آینده در صحن مجلس مطرح خواهد شد افزود: نماینده ها پیشنهاد دادند در طول ۵ سال حقوق بازنشستگان به همسان سازی ۹۰ درصد برسد و تلاش نماینده ها این است این موضوع در برنامه هفتم توسعه مصوب شود.

منبع:نبض بازار

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها