سایت هواداری باشگاه استقلال

تست شخصیت شناسی| روانشناسی شخصیت | تست تیزبینی | تست تیزهوشی | تست بینایی

روانشناسی شخصیت | 7 ترفند سمی جذاب‌ها

روانشناسی شخصیت | 7 ترفند سمی جذاب‌ها

در این نوشتار به ۷ عامل روانشناسی خواهیم پرداخت، عواملی که باعث می‌شوند بعضی آدم‌ها جذاب‌تر به نظر برسند. به راستی، چرا بعضی از آدم ها جذاب تر به نظر می رسند؟

مردمک چشم‌ها در پاسخ به احساسات اندازه خود را تغییر می‌دهند، در واقع زمانی که ما خوشحال هستیم مردمک‌ها بزرگتر می‌شوند. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ما ناخودآگاه آدم‌های دارای مردمک بزرگ را جذاب تر می‌دانیم زیرا نشان دهنده علاقه متقابل آنها به ماست. در گذشته، زنان ایتالیایی به طور عمدی مردمک چشم خود را با استفاده از عصاره سمی گیاه بلادونا باز می‌کردند تا برای خواستگاران مرد جذاب تر به نظر برسند!تناسب کمر با باسن همیشه یکی از مهمترین ویژگی های ظاهری یک زن محسوب می‌شود؛ و همانطور که برخی تحقیقات نشان می‌دهد، هر چه نسبت دور کمر به باسن کمتر باشد، زن برای مردان جذاب تر به نظر می‌رسد.محققان تأیید کرده‌اند که ما چهره‌های متقارن را جذاب‌تر از چهره‌های دارای تقارن کمتر ارزیابی می‌کنیم، زیرا گیرنده‌های بینایی ما می‌توانند آنها را بسیار آسان‌تر پردازش کنند.

دلیل دیگر این امر این است که ما چهره های متقارن را از نظر بیولوژیکی با ژن های خوب مرتبط می‌کنیم.چنانچه یک مطالعه نشان می‌دهد، ما ظاهری را ترجیح می‌دهیم که از نظر ما متوسط به نظر برسد. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد: یا آن را با مزایای بیولوژیکی مانند ژن های خوب مرتبط می‌کنیم، یا خیلی ساده، مغز ما چهره های معمولی تر را ترجیح می‌دهد.یک مطالعه کوچک وجود دارد که نشان می‌دهد ترجیحات غذایی در واقع می‌توانند یک مرد را برای زنان جذاب تر کند. در این مطالعه معلوم شد بوی مردانی که اخیراً میوه‌ و سبزیجات خورده‌اند نسبت به مردانی که بیشتر غذاهایی مانند نان و ماکارونی می‌خورند، جذاب‌تر بود.بر اساس تحقیقات، زنان صدای بم مردان را با بلوغ مرتبط می‌دانند، بنابراین آن را جذاب تر می‌دانند.

عطر زن در واقع می‌تواند بر سطح جذابیت او برای مردان تأثیر بگذارد. اما این در مورد بوی خاصی صادق است: بویی که بر اساس هورمون های تولید مثل زنان است. چنانچه تحقیقات نشان می‌دهد، زنان در مرحله تخمک گذاری برای مردان بسیار جذاب تر هستند، زیرا سطح هورمون ها در این زمان نشان دهنده باروری آنها است.

این هم از ۷ دلیل روانشناسی که چرا برخی آدم ها برای ما جذاب تر به نظر می رسند. اما شما هم برای‌مان بنویسید. وقتی با کسی ملاقات می‌کنید بیشتر به چه ویژگی‌هایی توجه می‌کنید؟ پاسخ های خود را با ما به اشتراک بگذارید!

منبع: خبرنامه

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها