سایت هواداری باشگاه استقلال

کارت ملی | صدور کارت ملی | کارت ملی هوشمند

کارت ملی برای این افراد صادر نمیشه به هیچ عنوان | حذف‌شدگان از فهرست دارندگان کارت

کارت ملی برای این افراد صادر نمیشه به هیچ عنوان | حذف‌شدگان از فهرست دارندگان کارت

کارت ملی مهمترین مدرک احراز هویت است اما طبق اعلام ثبت احوال کارت ملی این افراد باطل می شود.

خبرنگار اصغر اصغری: بعد از ثبت درخواست صدور کارت‌ ملی هوشمند توسط متقاضی و طی مراحل اداری، کارت برای وی صادر می‌شود اما متقاضی برای دریافت کارت ملی اقدام نمی‌کند و تعدادی از این کارت‌ها رسوب می‌شود و در اصطلاح رسوب بسیاری از کارت‌های ملی هوشمند به دلیل مراجعه نکردن متقاضی به دفاتر پیشخوان دولت است.

اکنون بیشتر ایرانیان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند و برای ایرانیان خارج از کشور نیز تدابیری برای دریافت این کارت در نظر گرفته شده است اما با وجود همه پیش‌بینی‌های لازم گاهی کارت‌های ملی تقاضا شده از سوی هموطنان توسط ثبت احوال صادر می‌شود اما بنا به دلایلی به دست متقاضیان نمی‌رسد یا اینکه متقاضیان برای دریافت کارت خود اقدام نمی‌کنند.

کارت ملی

کارت ملی برای تشخیص هویت است. کارت ملی برای افراد 15 سال به بالا صادر می شود. کارت ملی برای افرادی که در خارج از کشور هستند صادر می شود. روی هر کارت ملی یک شماره ملی ثبت شده. هر کسی که در ایران زندگی می کند باید یک کارت ملی داشته باشد.

چگونه از کارت هوشمند ملی خود استعلام بگیریم؟بسیاری از هموطنان واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی که کلید ورود به دولت الکترونیک است، برای صدور کارت خود اقدام کرده‌اند اما این افراد چگونه می‌توانند از روند صدور کارت خود مطلع شوند؟

منبع: قاب امروز

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها