سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزین

خبر فوری | بنزین ۱۵۰۰ تومانی امشب فعال می‌شود

خبر فوری | بنزین ۱۵۰۰ تومانی امشب فعال می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تا امشب تمامی جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل می‌شوند و از امشب مردم می‌توانند سوخـت‌گیری با کارت سوخت شخصی در تمامی جایگاه‌ها داشته باشند.

خبرنگار شایلین بهبودی:

ساعت ۹:۴۰ صبح روز گذشته، دوشنبه، بود که نخستین اختلال روی سامانه هوشمند سوخت شناسایی شد و حمله سایبری به سامانه تشخیص داده شد. تا اولین اقدام مجموعه وزارت نفت، ۶۰درصد جایگاه‌های عرضه سوخت دچار اختلال شد، اما با قطع سامانه هوشمند، ۴۰درصد جایگاه‌ها از این اختلال مصون ماند.

نخستین دستور برای فعال‌سازی دستی و آف‌لاین جایگاه‌های از مدار خارج‌شده صادر شد و یک‌به‌یک جایگاه‌ها به مدار بهره‌برداری بازگشتند، به‌طوری که تا ساعات پایانی دیشب، تقریباً تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت کشور به‌صورت آف‌لاین در مدار قرار گرفتند و مردم با مراجعه به تمامی جایگاه‌ها، امکان سوخت‌گیری با نرخ آزاد (۳۰۰۰‌تومانی) را داشتند.

از صبح امروز با اتمام راه‌اندازی آف‌لاین جایگاه‌های سوخت، به مدار بازگشتن سامانه هوشمند در دستور کار قرار گرفت به‌طوری که تا این لحظه، ۶۰ درصد جایگاه‌ها امکان سوخت‌گیری با کارت سوخت را دارند.

جعفر سالاری‌نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص زمان بازگشت سامانه هوشمند سوخت به تمامی جایگاه‌ها و برقراری امکان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: هم‌اکنون ۶۰درصد جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل هستند و تا امشب، تمامی جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت متصل می‌شوند و از امشب مردم می‌توانند سوخـت‌گیری با کارت سوخت شخصی در تمامی جایگاه‌ها داشته باشند.

وی افزود: در خصوص علل بروز حادثه، سازمان پدافند غیرعامل درحال کار است و ما در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در وهله فعلی، فقط روی عملیات اجرایی بازگشت سامانه هوشمند سوخت به‌طور کامل، متمرکز شده‌ایم و پس از آن، روی علل بروز حادثه و نتایج بررسی‌های سازمان پدافند غیرعامل، بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

سالاری‌نسب خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هیچ‌گونه مشکلی در زمینه عرضه بنزین و گازوئیل در کشور نداریم.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت جایگاه هشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

اخبار روز سایر رسانه ها

تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت جایگاه هشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد