سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلا 18 عیار

قیمت طلا اوج گرفت | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا اوج گرفت | قیمت طلا 18 عیار گرمی چند؟

قیمت طلا امروز با افزایش ۰.۰۱ درصد به ۲۰۴۰ دلار و ۶۱ سنت رضایت داد.

خبرنگار شایلین بهبودی:

قیمت طلا در روز چهارشنبه به سطح ۲۰۰۰ دلار و بالاتر ارتقا یافته است. گزارش‌ها نشان می‌دهد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال آینده میلادی از قیمت طلا حمایت می‌کند. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار شاخص تورم آمریکا در این هفته هستند تا بتوانند تصمیمات خود را درباره سرمایه‌گذاری در طلا بهبود بخشند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۰۴۰ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۰۲ درصدی به ۲۰۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته اعلام کرد دوره سیاست‌های سختگیرانه پولی به پایان رسیده و احتمال کاهش نرخ بهره در ۲۰۲۴ وجود دارد.

رافائل باستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا در روز سه‌شنبه گفت هیچ فوریتی برای کاهش نرخ بهره با توجه به شرایط خوب اقتصاد وجود ندارد.

طبق گفته مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد در سیتی ایندکس، اگر شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی که قرار است در این هفته اعلام شود ضعیف‌تر از حد انتظار باشد، آن وقت کاهش نرخ بهره به تعویق می‌افتد و روند افزایش قیمت طلا هم محدود می‌شود.

بازارها ۷۵ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه مارس پایین بیاورد. پایین آمدن نرخ بهره دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را هم تحت تاثیر قرار داده و تقاضا برای خرید سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلا را بالا می‌برد.

سرمایه‌گذاران حالا منتظر گزارش شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در ماه نوامبر هستند. فدرال رزرو از این شاخص برای تعیین تورم زیر ساختی استفاده می‌کند.

قیمت نقره امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۴۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۰ درصد افزایش، ۹۶۲ دلار و ۱۰ سنت معامله می‌شود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها