سایت هواداری باشگاه استقلال

رتبه بندی معلمان | اجرای رتبه بندی معلمان

خبر فوری مجلس برای رتبه بندی معلمان | افزایش 7 میلیونی حقوق معلمان از این ماه

خبر فوری مجلس برای رتبه بندی معلمان | افزایش 7 میلیونی حقوق معلمان از این ماه

جزئیات جدید از رتبه بندی معلمان اعلام شد.نماینده مجلس شورای اسلامی از افزایش حقوق معلمان خبر داد.

خبرنگار شایلین بهبودی:

رتبه‌بندی معلمان یکی از موضوعات مهمی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید. رتبه‌بندی معلمان دارای ابعاد و زوایای مختلفی است که معلمان باید نسبت به آن آشنایی داشته باشند.بر اساس رتبه بندی معلمان آنها با در نظر گرفتن معیارهایی در چهار گروه طبقه بندی و دستمزد آنها بر همین اساس تعیین می‌شد. رتبه‌بندی معلمان  اواخر آبان ماه سال گذشته  به تصویب رسید.  رتبه بندی معلمان برای کلیه معلمان، در یکی از رتبه های ماده (۳) این قانون و مطابق آیین نامه اجرائی آن حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ قانون، انجام می شود.

علیرضا منادی سفیدان عنوان کرد: در آستانه شب یلدا با پیگیری‌های صورت گرفته از صندوق بازنشستگی کشوری و همراهی صندوق بازنشستگی کشوری، معوقات بازنشستگان برای سه ماه پرداخت شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس احکام رتبه‌ بندی معلمان برای بازنشستگان نیز صادر و اجرای این قانون کامل شد. بنابراین حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به طور متوسط به حقوق هر معلم افزوده می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: سایر معوقات معلمان بازنشسته نیز در ۴ قسط طی ماه‌های آتی تا پایان سال پرداخت می‌شود. معلمانی که از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بازنشته شده و مشمول رتبه بندی می‌شوند، این دریافتی‌ها را خواهند داشت‌.

جزئیات آیین نامه جدید رتبه‌بندی معلمان

همچنین بنا بر اظهارات رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، در آیین نامه جدید رتبه‌بندی معلمان پیشنهاد شده، معلمان علاوه بر ارزیابی هر چهار سال یک بار برای ارتقای رتبه، همانند اساتید دانشگاه و برای کسب «پایه علمی» هر سال ارزیابی شوند و بر اساس عملکرد سالیانه خود «پایه علمی» کسب کنند.

علی محبی درباره ۱۰ چرخش اصلاحی آیین نامه جدید رتبه بندی معلمان اظهار کرد: در حال حاضر آیین نامه جدید رتبه‌بندی معلمان در فرآیند بررسی و تصویب قرار دارد و ممکن است تغییراتی کند از این رو نمی‌توان جزئیات آن را بیان کرد اما به طور کلی این آیین نامه نسبت به آیین نامه قبلی تغییرات اساسی تحت عنوان «چرخش‌های اصلاحی» دارد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها