سایت هواداری باشگاه استقلال

اصغر فرهادی | نامزد اسکار

نامزد اسکار دار فانی را وداع گفت | اصغر فرهادی عزادار شد!

نامزد اسکار دار فانی را وداع گفت | اصغر فرهادی عزادار شد!

بازیگر بریتانیایی نامزد اسکار که در فیلم‌هایی از جمله «درخشش ابدی یک ذهن پاک» حضور داشت در سن ۷۵ سالگی درگذشت. برخی او را از رقبای اصغر فرهادی می دانند که این خبر صحت ندارد.

خبرنگار اصغر اصغری: تام ویلکینسون برنده جایزه بفتا برای بازیگر نقش مکمل برای فیلم «فول مانتی» بود که در آن او نقش یک کارگر فولاد بیکار را بازی می کند و پس از ۲۶ سال نقش خود را در این فیلم در سریالی از سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس تکرار کرد.

ویلکینسون برای نقش‌هایش در فیلم «مایکل کلیتون» ساخته تونی گلیوری و «در اتاق خواب» به کارگردانی تاد فیلد نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. جورج کلونی که در سال ۲۰۰۷ در درام «مایکل کلیتون» به کارگردانی با ویلکینسون بازی کرد، از این بازیگر تمجید کرد و او را مظهر ظرافت و مهارت توصیف کرد.

ویلکینسون همچنین در فیلم‌هایی مانند «ساعت شلوغی»، «هتل بزرگ بوداپست»، «گرین هورنت»، «بتمن آغاز می‌کند»، «درخشش ابدی یک ذهن پاک» و «ماموریت غیرممکن – پروتکل شبح» نیز نقش‌آفرینی کرد.

او در تلویزیون نقش بنجامین فرانکلین را در سریال «جان آدامز» و نقش جیمز بیکر در سریال «بازشماری» ایفا کرد که برای مورد دوم نامزد دریافت جایزه امی شد.

منبع: همشهری

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها