سایت هواداری باشگاه استقلال

گواهینامه رانندگی | صدور گواهینامه رانندگی | گواهینامه یک روزه

گواهینامه رانندگی را آسان و بی معطلی بگیر! | آیین نامه جدید صدور گواهینامه

گواهینامه رانندگی را آسان و بی معطلی بگیر! | آیین نامه جدید صدور گواهینامه

نخستین شرط برای گرفتن گواهینامه رانندگی یک روزه موتورسیکلت این است که فرد بالای ۱۸ سال داشته باشد و شرط بعدی موتور سیکلت به نامش باشد.

خبرنگار اصغر اصغری:سرهنگ فیروز کشیر   معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با تشریح چگونگی دریافت یک روزه گواهینامه موتورسیکلت گفت: راکبان برای این امر حتما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند. همچنین راکب باید به آیین نامه رانندگی تسلط کامل و توانایی راندن موتورسیکلت به صورت عملی هم داشته باشد.

سرهنگ کشیر اضافه کرد: بسیاری از موتورسواران در شهر تهران برغم نداشتن گواهینامه در شهر تردد دارند و البته مهارت لازم را برای کنترل این وسیله نقلیه را دارند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: موتورسواران در بسیاری از تصادفات شهر تهران دخیل هستند و به دلیل نداشتن گواهینامه که قانون است، دچار مشکلات قانونی می‌شوند.

به گفته سرهنگ کشیر، این موضوع موجب شد تا طرح صدور گواهینامه آسان موتورسیکلت در یک روز را اجرا کنیم. متقاضیان پس از آن باید به وبسایت iranianmotorco.ir مراجعه کرده و در سامانه ثبت‌نام کند تا زمان و محل مراجعه آن‌ها مشخص شود.

وی افزود: هزینه صدور گواهینامه آسان شامل هزینه‌های معاینه چشم و پیست برگزاری آزمون است.

سرهنگ کشیر یادآور شد: طبق قانون آموزش عملی اجباری است اگر افراد در تست اولیه قبول نشوند می‌توانند در دوره آموزش عملی شرکت کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها