سایت هواداری باشگاه استقلال

هواشناسی | یخبندان و کولاک | بارندگی شدید

آژیر قرمز هواشناسی؛ یخبندان قطبی در تهران و 14 استان دیگر از امشب! | قطعی گاز زمستانه داریم؟!

آژیر قرمز هواشناسی؛ یخبندان قطبی در تهران و 14 استان دیگر از امشب! | قطعی گاز زمستانه داریم؟!

حدود ۱۵ مرکز استان امروز دمای زیر صفر را تجربه کردند.

خبرنگار اصغر اصغری: کبری رفیعی کارشناس هواشناسی با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوایی روز یکشنبه ۱۷ دی ماه اظهار کرد: امروز بارش های پراکنده در شرق استان های خراسان های رضوی، جنوبی، شمالی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان همچنین جنوب استان کرمان بارش های پراکنده رخ می دهد و این سامانه بارشی امروز از کشور خارج می شود.

وی افزود: روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی بعدی در شمال غرب و غرب کشور به همراه استان های گیلان و مازندران بارش ها آغاز می شود.  

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه و پنج شنبه در استان های گلستان و خراسان شمالی بارش هایی به شکل برف و باران  همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت.  

رفیعی خاطرنشان کرد: آب های خلیج فارس و دریای عمان  امروز مواج و متلاطم پیشبینی می شود که در این رابطه هشدار دریایی سطح زرد پیشبینی شده است. زیرا افزایش ارتفاع امواج در سواحل سیستان و بلوچستان تا ۱.۵ متر می رسد.

وی افزود:آسمان  تهران امروز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و بیشینه دما امروز به ۱۱ درجه بالای صفر و کمینه دما به یک درجه بالای صفر رسید که ۷ درجه کاهش پیدا کرده است که پیشبینی می شود فردا به ۳ درجه بالای صفر برسد. حدود ۱۵ مرکز استان امروز دمای زیر صفر را تجربه کردند.

احتمال قطعی گاز زمستانه؟

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با تدابیر اندیشیده شده قطعی گاز و برق در زمستان سال جاری به حداقل خواهد رسید و اگر در مواردی قطعی رخ داده است ناشی از ایجاد مشکل در شبکه انتقال است.

قاسم ساعدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تمهیدات اندیشیده شده برای تامین برق و گاز در فصل زمستان، بیان کرد: وزارت نفت و دولت و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برنامه خوبی را تنظیم کرده اند تا در زمستان پیش رو از قطعی گاز جلوگیری شود. با توجه به شدت سرما این احتمال وجود دارد که شبکه های انتقال ما با یخبندان مواجه شوند که تمهیدات لازم اتخاذ شده تا از این موارد پیشگیری شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با بیان اینکه سال به سال شاهدیم که قطعی گاز در ایام زمستان به حداقل می رسد، اظهار کرد: در زمستان سال جاری نیز تدابیر لازم اندیشیده شده تا قطعی گاز و برق به حداقل برسد و نگرانی مردم در این حوزه مرتفع شود.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه آب نیز کمبود آبی در مخازن و پشت سدها دیده نمی شود. پیش بینی ها حاکی از نزولات الهی است. کشور در حوزه آبی نیز شرایط نرمالی دارد و اگر بعضا قطعی هایی رخ می دهد ممکن است که شبکه های انتقال دچار مشکل شده باشند.

ساعدی در پایان تصریح کرد: در حوزه برق نیز معمولا در فصل گرما با مشکلاتی مواجه هستیم که ان‌شاءالله با تدابیر اندیشیده شده در این حوزه نیز دچار مشکلی نخواهیم شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها