سایت هواداری باشگاه استقلال

گواهینامه رانندگی | گواهینامه رانندگی جدید | گواهینامه رانندگی سریع

متقاضیان گواهینامه رانندگی زیر سن قانونی بیایید اینجا!| عشق رانندگی‌ها بخوانند

متقاضیان گواهینامه رانندگی زیر سن قانونی بیایید اینجا!| عشق رانندگی‌ها بخوانند

سخنگوی دولت گفت: مطابق مصوبه جدید دولت، نوجوانان ۱۶ساله گواهینامه‌های موتور سیکلت‌های خاص را دریافت می‌کنند. در راستای تحقق دولت الکترونیک، تمام مراحل ثبت‌نام متقاضی به‌صورت برخط انجام می‌شود. بعد از فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، این ابلاغیه اجرایی خواهد شد.

خبرنگار اصغر اصغری:سرهنگ فیروز کشیر   معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با تشریح چگونگی دریافت یک روزه گواهینامه رانندگی موتورسیکلت گفت: راکبان برای این امر حتما باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند. همچنین راکب باید به آیین نامه رانندگی تسلط کامل و توانایی راندن موتورسیکلت به صورت عملی هم داشته باشد.

سرهنگ کشیر اضافه کرد: بسیاری از موتورسواران در شهر تهران برغم نداشتن گواهینامه در شهر تردد دارند و البته مهارت لازم را برای کنترل این وسیله نقلیه را دارند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: موتورسواران در بسیاری از تصادفات شهر تهران دخیل هستند و به دلیل نداشتن گواهینامه که قانون است، دچار مشکلات قانونی می‌شوند.

به گفته سرهنگ کشیر، این موضوع موجب شد تا طرح صدور گواهینامه آسان موتورسیکلت در یک روز را اجرا کنیم. متقاضیان پس از آن باید به وبسایت iranianmotorco.ir مراجعه کرده و در سامانه ثبت‌نام کند تا زمان و محل مراجعه آن‌ها مشخص شود.

وی افزود: هزینه صدور گواهینامه آسان شامل هزینه‌های معاینه چشم و پیست برگزاری آزمون است.

سرهنگ کشیر یادآور شد: طبق قانون آموزش عملی اجباری است اگر افراد در تست اولیه قبول نشوند می‌توانند در دوره آموزش عملی شرکت کنند.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها