سایت هواداری باشگاه استقلال

حقوق بازنشستگان| حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی| حقوق بازنشستگان کشوری

رشد 45 درصدی حقوق بازنشستگان در سال آینده ! | لایحه بودجه 1403 تغییر کرد!

رشد 45 درصدی حقوق بازنشستگان در سال آینده ! | لایحه بودجه 1403 تغییر کرد!

با افزایش عادلانه حقوق‌ بازنشستگان، کارمندان و کارگران را قدرت خرید آنها حفظ خواهد کرد. با توجه به اینکه تورم حدود 45 درصد اعلام شده است پیش بینی رشد 45 درصدی حقوق بازنشستگان عادلانه خواهد بود.

خبرنگار اصغر اصغری: مهدی عسگری با تاکید بر افزایش عادلانه حقوق ها، بیان کرد: اگر می‌خواهیم قیمت‌ها را آزاد کنیم، حقوق‌ها نیز باید به روز و واقعی شده و قدرت خرید مردم در طول زمان حفظ و تقویت شود.

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش قیمتها با میزان رشد حقوق بازنشستگان، کارمندان و کارگران تناسبی ندارد، اظهار کرد: ما با یک چرخه معیوب در مباحث اقتصادی و قیمت‌گذاری روبه‌رو هستیم؛ به عبارتی وقتی نوبت به افزایش حقوق‌ کارمندان و کارگران می‌رسد، می‌گویند این افزایش موجب تورم خواهد شد که این نگاه در سال‌های اخیر موجب شده افزایش حقوق کمتر از تورم باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنده اعتراض خود به این شیوه را در جریان بررسی لوایح بودجه‌ سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و هنگام بررسی کلیات بودجه مطرح کردم. دولت باید حقوق‌ها را متناسب با تورم افزایش دهد.

عسگری با بیان اینکه افزایش حقوق بیشتر از آنکه علت تورم باشد متأثر از تورم است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم قیمت‌ها را آزاد کنیم، حقوق‌ها نیز باید به تناسب به روز و واقعی شود به عبارتی دیگر اگر قرار است قیمت‌ها با دلار سنجیده شود، باید حقوق‌ها نیز با همین معیار افزایش یابد.

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها