سایت هواداری باشگاه استقلال

متناسب سازی حقوق بازنشستگان | همسان سازی حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان

تأمین اعتبار متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از میادین نفتی وگازی | اجرای متناسب‌سازی از روز پدر؟

تأمین اعتبار متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از میادین نفتی وگازی | اجرای متناسب‌سازی از روز پدر؟

در راستای رویکرد حمایتی دولت و مجلس نسبت به بازنشستگان، جلساتی با کانون‌های بازنشستگی در راستای ارتقا سطح معیشت و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین ترتیب داده شده است.

خبرنگار اصغر اصغری: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان موضوعی است که بر اساس مقاطع زمانی اجرای برنامه هفتم مورد توجه و اجرا قرار خواهد گرفت. متناسب‌سازی حقوق بر اساس شکاف پرداخت و هر دستگاه متفاوت و برنامه‌ریزی شده خواهد بود.

محسن زنگنه، نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در برنامه تهران ۲۰ گفت: به موجب افزایش حقوق سالانه شاغلین به میزان بیشتری نسبت به حقوق بازنشستگان، در برخی حوزه‌ها اختلاف زیادی بین این دو سطح اجتماعی ایجاد شده است.

حالا به نظر می‌رسد این پیشنهاد در کمیسیون اجتماعی مجلس طرح شده است؛ هرچند طرح این پیشنهاد در کمیسیون اجتماعی به معنای تصویب آن نیست چراکه باید در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس نیز به تصویب برسد و ضمناً دولت هم آن را تایید نماید.

با این حال، ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد و تصویب اختصاص ۱۷۰ همت از محل دیون دولت به سازمان‌ تأمین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند این بودجه را یا به صورت اوراق یا اجازه برای استفاده از میادین نفتی و گازی یا به هر نحوی دولت تشخیص می‌‌دهد، دریافت و برای متناسب‌سازی مستمری‌بگیران سازمان خود استفاده کند.

به گفته وی، این بودجه می‌تواند صرف متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شود.

باید منتظر ماند و دید که آیا این پیشنهاد در نسخه نهایی لایحه بودجه گنجانده می‌شود یا خیر؛ گفتنی‌ست در بودجه ۱۴۰۲ مبلغ ۸۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی منظور شده بود که تا امروز که در دهمین ماه از سال هستیم، دولت آن را نپرداخته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها