سایت هواداری باشگاه استقلال

هواشناسی | یخبندان و کولاک | بارندگی شدید

صدای آژیر مرگ هواشناسی برای تهرانی‌ها ! | آلودگی هوای تهران در وضعیت خفگی

صدای آژیر مرگ هواشناسی برای تهرانی‌ها ! | آلودگی هوای تهران در وضعیت خفگی

کیفیت هوای تهران در نخستین روز ماه بهمن در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد و این در حالی است که وضعیت در ۱۰ نقطه پایتخت، قرمز (آلوده برای همه افراد) است.

خبرنگار اصغر اصغری: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران امروز (یکشنبه) بر روی عدد ۱۲۱ قرار دارد که در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۲۹ (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

بر اساس اطلاعات سنجش کیفیت هوای تهران، اکنون در مناطق پیروزی منطقه (۱۳)، میدان فتح منطقه (۹)، شریف منطقه (۲)، شاد آباد منطقه (۱۸)، تربیت مدرس منطقه (۶)، ستاد بحران منطقه هفت و شهرداری مناطق چهار، ۲، ۱۱ و ۱۹) در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد و در سایر نقاط پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۲۰۰ روز هوای قابل قبول، ۸۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها