سایت هواداری باشگاه استقلال

عیدی دهه فجر | عیدی بازنشستگان | عیدی کارگران | عیدی کارمندان

فعال‌سازی عیدی دهه فجر با این کد دستوری! | نحوه دریافت عیدی 2 میلیونی

فعال‌سازی عیدی دهه فجر با این کد دستوری! | نحوه دریافت عیدی 2 میلیونی

در طرح فجرانه کالا برگ الکترونیک اعتبار خرید ۱۱قلم کالابرگ به 2 میلیون و 200 هزار ریال افزایش خواهد یافت.

خبرنگار اصغر اصغری: وزارت تعاون؛کار و رفاه اجتماعی طی اطلاعیه ای اعلام کرد,در «طرح فجرانه» یک سبد 11قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد(منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران و وزارت بهداشت) با قیمت‌های مبنای سال 1401انتخاب شده است و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز(1402) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر 11قلم، 743هزار و 750تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال 1401را به مبلغ 523هزار و 300 تومان از جیب خود پرداخت نمایند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ 220هزار و 450تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌گردد.

مرحله جدید و بزرگ طرح ملّی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه(اول تا هفتم) در دهه مبارک فجر و همزمان با چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از 17بهمن‌ماه آغاز و تا 17اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و در این طرح اعتبار خرید 11قلم کالابرگی از 120هزار تومان به 220هزار تومان افزایش خواهد یافت.

در طرح جدید شرط 200هزار تومان خرید از یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی(220هزار تومانی) علاوه بر یارانه 300و 400هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه‌بگیر به‌صورت مجزا یارانه نقدی خود را ماهانه دریافت خواهند نمود. مبلغ حمایتی دولت به‌صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود. خانوار می‌تواند اقلام طرح را در سقف وزنی و کالایی تعریف شده خرید نمایند و امکان جا‌به‌جایی اعتبار بین گروه‌های کالایی مقدور نبوده به‌عنوان مثال با اعتبار برنج امکان خرید روغن وجود ندارد و فقط برای گروه لبنیات(شیر، پنیر و ماست) امکان‌پذیر می‌باشد. ضمناً یارانه هر قلم غذایی به‌صورت مجزا پرداخت خواهد شد.

یازده قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات می‌باشد.

طرح فجرانه در بستر شبکه ملّی اعتبار(شما) با عاملیت شرکت مجری طرح(فارا) و همکاری سایر دستگاه‌ها‌ اجرایی خواهد شد، در این راستا موارد زیر باید مدنظر قرار گیرد:

1- میزان حمایت دولت از 120هزار تومان(اعتبار تشویقی کالابرگی) به 200هزار تومان افزایش می‌یابد.

2- یارانه‌بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز اقلام فوق براساس کالاهای مرجع بوده و در خصوص کالاهایی با قیمت بالاتر مابه‌التفاوت را از محل حساب خود پرداخت خواهند کرد.

3- شرط خرید 200هزار تومان جهت دریافت 220هزار تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.

4- دهک‌های یک تا هفت درآمدی، مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه‌بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح ملّی کالابرگ الکترونیک نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.

5- متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملّی اعتبار(210هزار فروشگاه خُرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ مارکت و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام نمایند.

هموطنان عزیز برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده نمایند. برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکوهای بازار، مای‌کت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند. همچنین از طریق اجرای کد دستوری #1463*500* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها