سایت هواداری باشگاه استقلال

هواشناسی | آب و هو | برف و باران

آژیر خطر یخبندان قطبی و کولاک در این استان‌ها | زنگ تعطیلی مدارس به صدا درآمد؟

آژیر خطر یخبندان قطبی و کولاک در این استان‌ها | زنگ تعطیلی مدارس به صدا درآمد؟

سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران و وزش باد در ۶ استان و کاهش دما در ۱۹ استان هشدار داد.

خبرنگار اصغر اصغری: سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد اعلام کرد: بارش برف و باران و وزش باد فردا (۱۴ بهمن‌ماه) در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق گلستان و یکشنبه (۱۵ بهمن‌ماه) در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و غرب کرمانشاه باعث مه آلودگی، در مناطق کوهستانی وزش باد و کولاک برف، کاهش دما و احتمال یخ زنی سطح جاده‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها می‌شود.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط و امتناع از رفت و آمد در سطح معابر شهری، احتیاط و اجتناب از مسافرت‌های بین شهری و تنظیم و تعمیر وسایل گرمایشی و ایمنی خودروها، امتناع از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی، آمادگی سازمان‌های امدادی و کمک‌رسان از جمله راهداری‌ها و شهرداری‌ها توصیه می‌کند.

در ادامه این هشدار آمده است: شنبه ۱۴ بهمن‌ماه کاهش محسوس دما در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، قم، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، نیمه غربی اصفهان پیش‌بینی می‌شود که موجب یخبندان و لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال تردد در معابر شهری و جاده‌های بین شهری خواهد شد.

در این روز بر اساس توصیه سازمان هواشناسی احتیاط حین تردد در معابر شهری در ساعات اولیه صبح، مدیریت و صرفه‌جویی در مصرف نهاده‌های انرژی، همراه داشتن تجهیزات زمستانی حین تردد از جاده‌های کوهستانی، اتخاذ تمهیدات لازم توسط دستگاه‌های ذیربط مدنظر قرار گیرد.

مدارس همدان در تمامی مقاطع تحصیلی غیرحضوری شد

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان اعلام کرد:باتوجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر، مراکز پیش دبستانی، مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول و متوسطه دوره دوم در سراسر استان، روز شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ در نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل و آموزش ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می گیرد.

فردا فعالیت برخی مدارس استان قم غیر حضوری شد 

مدیریت بحران استان قم: فردا شنبه فعالیت تمامی مدارس شهرستان‌های کهک، جعفرآباد و بخش‌های سلفچگان و خلجستان به علت بارش برف، برودت دما و یخبندان غیر حضوری خواهد بود.

فردا تمام مدارس مشهد مجازی است

آموزش‌وپرورش خراسان رضوی: باتوجه به بارش شدید برف و لغزندگی سطح معابر و جاده‌ها فردا شنبه (۱۴ بهمن ماه) تمام مدارس مشهد در شیفت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

 غیرحضوری شدن مدارس فیروزکوه در نوبت صبح فردا 

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران: به علت بارش برف، یخبندان آموزش در همه مقاطع تحصیلی نوبت صبح فیروزکوه در روز شنبه به صورت غیرحضوری و کلاس‌ها در بستر پیام‌سان شاد برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها