سایت هواداری باشگاه استقلال

هواشناسی | آب و هو | برف و یخبندان

هشدار هواشناسی؛ سقوط بهمن در همسایگی تهران | سیل و بهمن به تهران می‌رسد؟!

هشدار هواشناسی؛ سقوط بهمن در همسایگی تهران | سیل و بهمن به تهران می‌رسد؟!

روند افزایش تدریجی دما و با توجه به وارونگی دمایی در بعضی ساعات غبار محلی پیش بینی می‌شود.

خبرنگار اصغر اصغری: بر اساس اعلام هواشناسی کشور امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ بهمن) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار و در نیمه‌شمالی کشور روند افزایش نسبی دما حاکم است.

آسمان تهران امروز کمی ابری و غبار صبحگاهی گاهی وزش باد در بعدازظهر افزایش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد و در روز شنبه ۲۱ بهمن کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی گاهی وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با ورود سامانه بارشی برای مناطقی از غرب، بارش رخ خواهد داد. یکشنبه ۲۲ بهمن در جنوب و جنوب غرب، دوشنبه ۲۳ بهمن در جنوب و بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب استان کرمان، همچنین تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس، باران خواهد بارید که گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهد بود.

بر اساس اعلام هواشناسی، شدت بارش در روز یکشنبه در استان کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس و شمال بوشهر پیش‌بینی شده است.

همچنین در دو روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز هم مواج خواهد بود.

طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶- و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

اعلام خطر سقوط بهمن

آرش بهاروند احمدی گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از استقرار جو پایدار تا میانه هفته آینده در منطقه البرز مرکزی است که به موج آن روند افزایش تدریجی دما و با توجه به وارونگی دمایی در بعضی ساعات غبار محلی و در ارتفاعات نیز احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ مورد انتظار است.

وی با اشاره به اینکه امروز جمعه آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی در بعضی ساعات و رشد ابر در شب است، عنوان کرد: فردا شنبه آسمان کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعضی ساعات و یکشنبه آسمان قسمتی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعضی ساعات است و برای دوشنبه نیز آسمانی صاف همراه با غبار محلی در بعضی ساعات پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان البرز با اشاره به پیش بینی جاده‌های استان البرز با محوریت جاده چالوس و طالقان بیان کرد: نوع مخاطره موجود مه آلودگی و یخبندان و اثر آن لغزندگی جاده‌ها، سقوط بهمن و ریزش سنگ است و رعایت نکات ایمنی، به همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی هنگام تردد در جاده‌های کوهستانی توصیه می‌شود.

منبع: مهر

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها