سایت هواداری باشگاه استقلال

کارت ملی | صدور کارت ملی | کارت ملی هوشمند

متقاضیان کارت ملی به آرزوهای‌شان رسیدند! | این گروه سه سوته کارت ملی هوشمند بگیرید

متقاضیان کارت ملی به آرزوهای‌شان رسیدند! | این گروه سه سوته کارت ملی هوشمند بگیرید

صدور کارت ملی برای افراد زیر ۱۵ سال از اقدامات در دستور کار است.

خبرنگار اصغر اصغری: هاشم کارگر رییس سازمان ثبت احوال کشور در کارت ملی اظهار کرد: سازمان ثبت احوال کشور در حال حرکت به سمت هوشمند سازی کل خدمات است. سازمان هوشمند یعنی با استفاده از هوش مصنوعی تمام خدمات و فرآیندها  را بتواند پوشش دهد  و به صورت الکترونیک  ارائه  خدمت کند.

او گفت: احراز هویت در فضای تبادل اطلاعات چه به صورت حضوری و چه مجازی یکی از نیازهای مهم کشور است که تاکنون شرکت‌های خصوصی و دولتی برای خدمات رسانی به مشتریان خود هر کدام به صورت مستقل اقدام به راه اندازی  آن کرده اند.

کارگر در ادامه تصریح کرد: در این مسیر ممکن است در مدارک  و اسناد هویتی تغییراتی حاصل شود که می‌تواند شامل شناسنامه و غیره باشد. حتی به مرحله ای می رسد که نیازی نیست پدر و مادر حضوری برای فرزندشان شناسنامه دریافت کند. 

رییس سازمان ثبت احوال بیان کرد : الکترونیکی شدن فرآیندها از خطاها را جلوگیری می کند و چون هوش مصنوعی به کمک انسان آمده می‌تواند خطاهای انسانی را کاهش دهد. سیستم بدون کمک انسانی به صورت هوشمند عمل کرده و  حتی هزینه ها را کاهش می‌دهد. در این بین از جعل و سوءاستفاده دیگران جلوگیری می کند.

آیا فرزندان زیر ۱۵ سال کارت ملی دریافت می کنند؟

او گفت : قرار است فرزندی که به دنیا می آید از همان ابتدا برایش کارت ملی صادر شود. تا به امروز بالای ۱۵ سال کارت ملی داده می‌شده ولی حالا شرایط فرق کرده است.زیرساخت ها فراهم شده و منتظر گرفتن مجوز هستیم تا هر ایرانی که به دنیا آمد از همان ابتدا شناسنامه و هویت ملی داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها