سایت هواداری باشگاه استقلال

تعطیلی شنبه | تعطیلی شنبه ها | شنبه بین‌التعطیلین

بالاخره تعطیلی شنبه‌ها از 1403 به اجرا درآمد!؟ | سیر تا پیاز قانون 2 روز تعطیلی در هفته

بالاخره تعطیلی شنبه‌ها از 1403 به اجرا درآمد!؟ | سیر تا پیاز قانون 2 روز تعطیلی در هفته

برخی کشور‌ها همه یا برخی از روز‌های هفته به عنوان روز‌های تعطیل تعیین شده‌اند. یکی از معروف‌ترین روز‌های تعطیل در بسیاری از کشور‌ها روز یکشنبه و جمعه است.

خبرنگار اصغر اصغری: برخی کشور‌ها همه یا برخی از روز‌های هفته به عنوان روز‌های تعطیل تعیین شده‌اند. یکی از معروف‌ترین روز‌های تعطیل در بسیاری از کشور‌ها روز یکشنبه و جمعه است.

محمدحسن آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد تعطیلی شنبه یا پنج‌شنبه در کشور گفت: پیشنهاد دولت تعطیلی پنجشنبه است، اما من معتقدم این تعطیلی مغایر اصل سوم قانون اساسی است، چون تبعیض و بی‌عدالتی است.

وی اظهار کرد: ما ۱۰ میلیون نفر نیروی کار خصوصی داریم که با تعطیلی پنج‌شنبه باید ببینیم تکلیف این افراد چه می‌شود، چون نباید قانون را برای دو و نیم میلیون نفر کارمند تصویب کنیم بلکه باید برای عموم جامعه باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: این تعطیلی فقط برای دو و نیم میلیون کارمند است و ۱۰ میلیون کارگر خصوصی باید در روز پنج‌شنبه سر کار بروند.

آصفری افزود: از طرف دیگر برای آن دو و نیم میلیون نفر باید منابع جدیدی در نظر بگیریم که این امر ریخت و پاش به حساب می‌آید همچنبن بین بخش خصوصی و دولتی ناهماهنگی ایجاد می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس گفت: شمولیت تعطیلی دو روز در هفته باید عموم جامعه باشد و نباید صرفا کارمندان دولت را در نظر بگیرد البته افزایش تعطیلی غیر از اینکه دردی را دوا نمی‌کند فقط بار بیشتری برای دولت دارد و خروجی نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: توجیه پیشنهاددهندگان دو روز تعطیلی در هفته، مبادلات اقتصادی با دنیاست، اما امروز مبادلات اقتصادی با دنیا به صورت حضوری نیست بلکه اینترنتی است و این امر در هر روزی می‌تواند انجام شود.

آصفری درباره پیشنهادی مبنی بر اینکه نهاد‌هایی که به داخل کشور مربوط هستند در روز پنج‌شنبه تعطیل شوند و نهاد‌هایی که با خارج از کشور در ارتباط هستند در روز شنبه تعطیل باشند، گفت: بعضی کشور‌ها در روز یکشنبه تعطیل هستند؛ این موضوع را باید چکار کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: تعطیلی در کشور‌های مختلف بین پنج‌شنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه است بنابراین نمی‌توانیم تعطیلی کشورمان را به تعطیلی کشور‌های دیگر ارتباط دهیم.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها