سایت هواداری باشگاه استقلال

سهام عدالت | سهام عدالت متوفیان | سهام عدالت جاماندگان

ثبتنام جاماندگان سهام عدالت تکمیل شد | پایان انتظارها جاماندگان را سهام‌دار کرد

ثبتنام جاماندگان سهام عدالت تکمیل شد | پایان انتظارها جاماندگان را سهام‌دار کرد

سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ طی دو مرحله در آذر و اسفند سال ۱۴۰۲ واریز شد و میلیون‌ها ایرانی سود خود را دریافت کردند.

خبرنگار اصغر اصغری: با این حال عدم واریز سود سهام عدالت برای برخی از دارندگان سهام عدالت و همچنین برخی از وراث باعث شد که پرونده سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ در سال ۱۴۰۲ بسته نشود.

در اسفند ۱۴۰۲ مرحله دوم واریز سود سهام عدالت انجام شد و همچنین وراثی که سود سهام عدالت فرد متوفی خانواده را طبق قوانین به نام خود انتقال داده بودند نیز سود سهام عدالت متوفیان را دریافت کردند، اما همانطور که تصور می‌شد برخی افراد به دلایل مختلف موفق به دریافت سود نشدند و در صف جاماندگان قرار گرفتند.

عموم افرادی که نتوانستند سود مرحله دوم را دریافت کنند، در سامانه سهام عدالت شماره شبای بانکی اشتباه وارد کرده بودند و به غیر از آن، افرادی که حساب بانکی مشترک، حساب راکد، حساب بلندمدت، حساب بانکی مسدود و حساب ارزی داشتند نیز موفق به دریافت سود نشدند.

از سویی افرادی که امور مربوط به انتقال سهام عدالت به وراث را به جای کارگزاری‌ها و بانک‌های منتخب، از طریق دفاتر پیشخوان انجام دادند نیز در اسفندماه از دریافت سود سهام عدالت محروم شدند. از این رو، مقرر شده است که سود سهام عدالت این دو گروه در هفته‌های آتی به حساب آنها واریز شود.

مرحله جدید سود سهام عدالت کی خواهد بود؟

در شروع سال جدید محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از تسویه حساب شرکت‌ها با جاماندگان سود سهام عدالت در مرحله سوم واریز سود سهام عدالت خبر داد و مدتی بعد عسگر توکلی، رئیس هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور اعلام کرد سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ در خرداد ماه ۱۴۰۳ واریز می‌شود.

پیشتر در سال ۱۴۰۱ نیز افرادی که در پایان سال ۱۴۰۰ موفق به دریافت سود سهام عدالت نشده بودند در مردادماه سود خود را دریافت کردند و به نظر می‌رسد امسال نیز قرار است طی یک مرحله جدید با این افراد تسویه شود. بنابراین زمان واریز اولین سود سهام عدالت در سال جدید خردادماه خواهد بود که در این مرحله تنها برای افرادی که در سال ۱۴۰۲ سود خود را به طور کامل دریافت نکرده‌اند، سود سهام عدالت واریز خواهد شد.

در صورتی که در خردادماه پرونده سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ بسته شود، پرونده سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ باز خواهد شد. سال گذشته اخباری مبنی بر احتمال سه مرحله‌ای شدن واریز سود سهام عدالت مطرح شد اما در نهایت سود سهام عدالت طی دو مرحله واریز شد. باید دید آیا در سال جاری نیز سود سهام عدالت طبق روال سال‌های گذشته به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌شود یا نحوه پرداخت آن تغییر خواهد کرد.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها