سایت هواداری باشگاه استقلال

توقیف خودرو | جریمه رانندگی

هشدار قرمز جیگری! توقیف این خودروها قطعی شد | 6 تخلفی که در لحظه خودرو به پارکینگ می‌رود

هشدار قرمز جیگری! توقیف این خودروها قطعی شد | 6 تخلفی که در لحظه خودرو به پارکینگ می‌رود

اگر خودرویی چراغ زنون داشته باشد در صورت مشاهده جریمه می‌شود چراکه چراغ زنون خطرآفرین است و می‌تواند برای دید دیگر رانندگان خطر ایجاد کند.

خبرنگار اصغر اصغری: رئیس پلیس راهور گفت: استفاده از چراغ زنون برای خودرو مطلقاً ممنوع است و اگر مشاهده شود جریمه می‌شوند، همچنین استیکر، برچسب و یا تصویر روی بدنه و شیشه ممنوع و جریمه دارد.

جلسه ارتباط مستقیم رئیس پلیس راهور فراجا با مردم امروز در مرکز نظارت همگانی فراجا ۱۹۷ برگزار شد.

سردار سید تیمور حسینی؛ رئیس پلیس راهور فراجا ضمن دیدار با مردم و حل مشکلات آنها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین مشکلات بیان شده از سمت مردم مربوط به شماره‌گذاری خودروها و تخلفات آموزشگاه‌های رانندگی بوده است.

وی تصریح کرد: روال همیشگی و مرسوم این است که مسئولان فراجا در ۱۹۷ به مشکلات طرح شده مردم رسیدگی کرده که البته یکی از کارهای خوب است.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: امروز بیش از ۱۳۰ نفر به دلایل مختلف به ۱۹۷ مراجعه کردند که مهمترین مطالبات و درخواست مردم، آموزشگاه‌های رانندگی، اعتراض به فرآیند پیگیری تصادفات و جریمه رانندگی بود؛ نکته مهم این بود که در جرایم رانندگی هیچ کدام جریمه اشتباهی نبود؛ بلکه درخواست بخشش بوده است.

حسینی در خصوص نور چراغ خودروها گفت: نور چراغ‌ها باید تلفیقی از زرد و سفید باشد، استفاده از چراغ زنون و چراغ با رنگ تماماً سفید مطلقاً ممنوع است، توصیه می‌کنیم از چراغ فابریک خودروها استفاده شود چراکه از شرایط استاندارد برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: اگر خودرویی چراغ زنون داشته باشد در صورت مشاهده جریمه می‌شود چراکه چراغ زنون خطرآفرین است و می‌تواند برای دید دیگر رانندگان خطر ایجاد کند.

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد: استفاده از برچسب، استیکر و تصاویر حتی اگر جنبه تزئینی داشته باشد تخلف است و در صورت مشاهده برای آن خودرو جریمه صادر می‌شود، البته خودروهای تبلیغاتی و امدادی طبق آیین‌نامه می‌توانند بغل نویسی داشته باشند.

تخلفات منجر به توقیف خودرو شامل چه مواردی می‌شود؟

مهم‌ترین تخلفاتی که باعث توقف خودرو می‌شوند به شرح زیر هستند:

فوت و جراحت فرد

از جمله تخلفات منجر به توقیف خودرو می‌توان به تصادفاتی اشاره کرد که باعث فوت یا جراحت یک نفر شود. معمولاً در چنین شرایطی خودروی مقصر توقیف و راهی پارکینگ می‌شود.

میزان بالای خلافی

از جمله تخلفات منجر به توقیف خودرو، خلافی بالا است!! اگر خلافی خودروی شما میزانی برابر یا بیش از ۱ میلیون باشد و پلیس راهنمایی و رانندگی متوجه شود، در همان لحظه خودروی شما را نگه می‌دارد و به پارکینگ انتقال می‌دهد.

نداشتن مدارک مهم ماشین

امکان دارد در حین رانندگی، پلیس راهور به شما فرمان ایست داده و مدارک ماشین را تقاضا کند. اگر در برابر پلیس مدارک، بخصوص گواهی نامه همراهتان نباشد، خودروی شما به پارکینگ راهنمایی و  رانندگی منتقل می‌شود.

شکایت از پلاک ماشین

اگر برای ماشین به هر دلیلی شکایتی ثبت شود یا به سازمان‌های دولتی بدهی داشته باشد، در صورت استعلام توسط پلیس راهنمایی و رانندگی خودرو توقیف می‌شود. یکی از موضوع‌های شکایتی که معمولاً وجود دارد، فرار از صحنه تصادف است.

انجام دو تخلف همراه باهم

گاهی راننده‌های خاطی، در یک لحظه دو تخلف را همزمان انجام می‌دهند. اگر این تخلفات جلوی چشم پلیس باشد، خودرو به پارکینگ منتقل می‌شود. از جمله این تخلفات عبارتند از:

سرعت بالا و غیرمجاز

حرکات مارپیچ

سبقت‌های غیرمجاز

توقف در محل‌های پارک ممنوع

پارک کردن در پیاده رو

مورد دیگر مختص به موتورسیکلت وجود دارد و آن راندن در پیاده رو است. اگر یک موتور سوار با سرعتی غیرمجاز در پیاده رو رانندگی کند و همزمان از حرکات غیرمجازی مثل مارپیچ استفاده نماید وسیله نقلیه او متوقف و راهی پارکینگ می‌شود.

علاوه بر آن اگر موتورسیکلتی صدای ناهنجار ایجاد کند و یا بار غیر مجاز حمل کند، موتور وی متوقف و به پارکینگ انتقال داده می‌شود. در چنین شرایطی علاوه بر توقیف خود وسیله نقلیه، احتمال ابطال و توقیف گواهی نامه نیز وجود دارد. از دیگر دلایلی که باعث توقیف موتور می‌شود می‌توان به تک چرخ و حرکات مارپیچ و نمایشی اشاره کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها