سایت هواداری باشگاه استقلال

وضعیت سدها | وضعیت آب سدهای تهران

وضعیت وخیم آب سدهای تهران با وجود بارش‌ها سیل‌آسا اردیبهشت | شهروندان صرفه جویی کنند

وضعیت وخیم آب سدهای تهران با وجود بارش‌ها سیل‌آسا اردیبهشت | شهروندان صرفه جویی کنند

بر این اساس حجم آب سدهای بزرگ و مهم کشور در اثر بارش‌های اخیر با یک درصد رشد از ابتدای سال آبی جاری (مهر ۱۴۰۲) تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته همراه شد.

خبرنگار اصغر اصغری: بر اساس آخرین آمار منتشر شده از وضعیت سدهای پنج‌گانه تهران از ابتدای مهر ۱۴۰۲ تا ۱۶ اردیبهشت نشان می‌دهد که حجم آب سدهای تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش یافته است.

وضعیت بارشی در کشور بهبود یافته است و میزان بارش‌های از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا ۱۶ اردیبهشت نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۷ درصد رشد دارد. این موضوع روی آورد سدهای کشور نیز اثرگذار بود.

بر این اساس حجم آب سدهای بزرگ و مهم کشور در اثر بارش‌های اخیر با یک درصد رشد از ابتدای سال آبی جاری (مهر ۱۴۰۲) تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته همراه شد، اما بررسی وضعیت سدهای تهران نشان می‌دهد که بارش‌ها و آورده‌ها برای این سدها چندان مناسب نبوده است.

در حال حاضر حجم آب سدهای پنج‌گانه تهران ۴۸۷ میلیون مترمکعب و درصد پرشدگی ۲۶ درصد است.

میزان بارش‌های تهران از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۶ اردیبهشت به رقم ۱۸۲.۳ میلیمتر رسید که نسبت به دوره بلندمدت با بارش ۲۴۰.۵ میلیمتری با کاهش ۲۴ درصدی همراه شده است.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها