سایت هواداری باشگاه استقلال

محمد مخبر دزفولی | محمد مخبر دزفولی رئیس جمهور جدید ایران

بیوگرافی محمد مخبر دزفولی رئیس جمهور جدید ایران | محمد مخبر دزفولی کیست؟

بیوگرافی محمد مخبر دزفولی رئیس جمهور جدید ایران | محمد مخبر دزفولی کیست؟

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیش بینی کرده است که در مواردی مانند فوت، استعفا و برکناری رئیس جمهور، وظایف وی به طور موقت به شورایی سه نفره، مرکب از رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه و معاون اول رئیس جمهور محول می شود.

خبرنگار اصغر اصغری: محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور است، و سابقه ریاست ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (س)، معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان، و نیز ریاست هیئت مدیره بانک سینا در کارنامه او به چشم می خورد.

زندگینامه محمد مخبر دزفولی

محمد مخبر در دزفول و در خانواده ای مذهبی متولد شده، پدر او حجت الاسلام علامه‌عباس مخبر، از وعاظ و منبری های سرشناس است. او دوران تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در دزفول و اهواز سپری کرد، و پس از آن راهی دانشگاه شد، او مدرک کارشناسی مهندسی برق، کارشناسی ارشد مدیریت با گرایش سیستم ها و دکترای مدیریت و برنامه ریزی توسعه اقتصادی دارد، همچنین در رشته حقوق بین الملل نیز دارای مدرکت کارشناسی ارشد و دکترا است.

مخبر از سال 1386 ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (س) را برعهده دارد، و از زمان فعالیت او از سوی رهبر معظم انقلاب رویکرد جدید فعالیت های اجتماعی و اقتصادی ستاد با هدف فراهم کردن امکان مشارکت مردم به ویژه کارآفرینان، مخترعان و نخبگان کشور با اولویت دادن به قشرهای محروم جامعه در مناطق محروم کشور آغاز شد.

در آذر ماه همان سال یعنی دو ماه پس از ریاست محمدمخبر، بنیاد برکت کار خود را در زمینه اشتغال زایی و عمرانی آغاز کرد. در زمان ریاست او در ستاد اجرایی فرمان امام اقدامات دیگری همچون راه اندازی موسسه دانش بنیان برکت، برکت تل، بنیاد برکت احسان، شهرک دارویی برکت و قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام انجام شد، و در دوران شیوع ویروس کرونا نیز ستاداجرایی فرمان امام توانست در زمینه تولید ماسک، و مواد ضدعفونی کننده به خوبی نقش آفرینی کند، و مدتی بعد نیز تولید واکسن ایرانی کرونا توسط این بنیاد آغاز شد، و دختر محمد مخبر به عنوان اولین نفر برای تزریق واکسن کوو ایران برکت اقدام کرد.

فهرست سایر سمت های محمد مخبر دزفولی

    معاون اول رئیس جمهور

    ریاست ستاد اجرایی فرمان امام

    معاون بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان

    رئیس هیئت مدیره بانک سینا

    معاون استانداری خوزستان

    معاون اجرایی و مدیرعامل شرکت مخابرات خوزستان

    مدیرعامل شرکت مخابرات دزفول

فهرست تالیفات محمد مخبر دزفولی

    اقتصاددانان برتر جهان (1392)، جلد اول، انتشارات نور علم

    معاذیر معاف‌کننده مجازات‌ها در اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری (1393)، انتشارات نور علم

    رهیافتی به توسعه اقتصادی توأم با عدالت (1394)، انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام

    رشد اقتصادی شتابان در ایران، (1395)، نشر چالش

منبع: جایگاه8

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها