سایت هواداری باشگاه استقلال

بسته معیشتی | توزیع بسته‌های معیشتی | بسته معیشتی جدید

فوری/عرضه بسته معیشتی 1/500/000تومانی با پاقدم مسعود پزشکیان! | این دهک‌ها گوش بزنگ باشند

فوری/عرضه بسته معیشتی 1/500/000تومانی با پاقدم مسعود پزشکیان! | این دهک‌ها گوش بزنگ باشند

در راستای تجلیل از جایگاه رئیس جمهور شهید که معروف به سید محرومان بود، ۴۰ هزار بسته به نیت چهلم او پیش بینی شد. ارزش هر بسته ارزاق، یک میلیون تومان است که با کمک خیرین، تشکل‌های مردم نهاد و کمیته امداد، تامین و توزیع شد.

خبرنگار اصغر اصغری: سرپرست سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از توزیع بسته‌های حمایتی، کمک جهیزیه و برگزاری برنامه های متنوع شاد و فرهنگی در دهه ولایت توسط این سازمان برای افراد نیازمند خبر داد.

سید محمد نقیب، سرپرست سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: در طول دهه امامت و ولایت، سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی در مناطق مختلف با مشارکت مجامع خیرین مناطق ۲۲ گانه، سازمان‌های مردم نهاد و گروه های جهادی اقدام به برگزاری جشن‌های بزرگداشت اعیاد قربان و غدیر کرد.

وی افزود: ایجاد شادی و نشاط اجتماعی و جلب مشارکت و تسهیلگری ظرفیت‌های نهادهای مردمی و عموم شهروندان برای رفع نیازهای شهر و اقشار آسیب پذیر از جمله رویکردهای محوری شهرداری تهران در راستای تحقق شعار «تهران، کلانشهر الگوی جهان اسلام» است.

توزیع بیش از ۳۵۰۰ بسته معیشتی

سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی افزود: علاوه بر برگزاری جشن های اعیاد دهه امامت و ولایت، با مشارکت گروه های مردمی بیش از ۳۵۰۰ بسته معیشتی، شامل اقلام ضروری، ۲۶ هزار وعده غذای گرم، ۱۵ کمک جهیزیه شامل اقلام ضروری بین خانواده های نیازمند و آسیب دیده اجتماعی توزیع شد.

وی افزود: همچنین در بخش ارائه خدمات به عموم شهروندان ایستگاه های پایش سلامت، کلاس‌های آموزشی با هدف توانمندسازی کودکان و زنان سرپرست خانوار در مناطق مختلف برگزار شد.

نقیب ادامه داد: همچنین در روز عید سعید غدیرخم و مهمانی ده کیلومتری غدیر، سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی اقدام به راه اندازی موکب محبان الرضا علیه السلام در میدان آزادی جهت ارائه خدمات به عموم شهروندان نمود که با مشارکت گروهای جهادی و فعالیت های داوطلبانه آنان به پذیرایی از شهروندان عزیز تهرانی و اهدای ۳۰هزار شاخه گل و… پرداخت و پویش اهدای اسباب بازی به کودکان مظلوم غزه نیز راه اندازی شد که با استقبال پر شور شهروندان مواجه گردید.

جزئیات بسته‌های معیشتی ۱۵ میلیون ریالی

بسته‌های معیشتی ۱۵ میلیون ریالی به همت انجمن حمایت از خانواده زندانیان، بین خانواده‌های مددجوی نیازمند توزیع شد.

 یک خیّر نیکوکار با تهیه اقلام معیشتی، تعداد ۳۰ بسته ۱۵ میلیون ریالی را بین خانواده‌های نیازمند تهرانی توزیع کرده است. این سومین مرحله توزیع اقلام معیشتی است که توسط این خیّر نیکوکار انجام می‌شود.

انجمن حمایت از خانواده زندانیان در طول سال و در مناسبت‌ها و بازه‌های مختلف زمانی، بسته‌های کمک معیشتی را برای خانواده زندانیان نیازمند تهیه و توزیع می‌کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندر انزلی گفت: چهارمین طرح قرار دوازدهم در بندرانزلی به صورت متمرکز در بقعه امام زاده صالح غازیان انجام و ۲۰۰ بسته معیشتی برای توزیع بین نیازمندان تهیه شد.

 حجت الاسلام حمید رهبرشاد امروز سه شنبه ۱۲ تیرماه در حاشیه اجرای طرح قرار دوازدهم شهرستان بندرانزلی که به صورت متمرکز در بقعه متبرکه امامزاده صالح غازیان برگزار شد، اظهار کرد: طبق دستورالعمل اداره اوقاف و امور خیریه؛ دوازدهم هر ماه و به نام نامی امام دوازدهم(عج) طرح قرار دوازدهم برگزار می‌شود که شامل تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و ارائه خدمات اجتماعی برای اقشار نیازمند و محروم جامعه است.

نحوه تأمین اعتبار بسته معیشتی

وی با اشاره به اینکه هر بقعه متبرکه ماهانه و با توجه به درآمد حاصل از محل موقوفات و همان بقعه، بسته‌های معیشتی را تهیه و بین نیازمندان همان منطقه توزیع می‌کند، تصریح کرد: امروز این برنامه که به صورت متمرکز برگزار شد ۲۰۰ بسته معیشتی و جمعاً با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان تهیه و برای توزیع بین افراد نیازمندی که شناسایی شده‌اند آماده توزیع شده است.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه خیرین نیک اندیش می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند، تاکید کرد: اطلاع رسانی در خصوص طرح قرار دوازدهم در دستور کار قرار دارد که از جمله آن رسانه‌ای کردن فعالیت‌های این طرح، تبلیغ و تبیین توسط مبلغین اعزامی در مناسبت‌های مختلف، ارائه مشاوره وقف که در طول سال و به ویژه هفته وقف انجام می‌شود همچنین برگزاری ایستگاه‌های مشاوره در مناسبت‌های ویژه تلاش می‌شود تا سمت و سوی وقف مطابق نیازهای روز جامعه هدایت و انجام شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت جایگاه هشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

اخبار روز سایر رسانه ها

تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت جایگاه هشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد