سایت هواداری باشگاه استقلال

فروش فوری خودرو | فروش فوری خودرو 1401

فروش فوری خودرو با شرایط از دم قسط | حراج بزرگ کرمان موتور با تحویل یکروزه

فروش فوری خودرو با شرایط از دم قسط | حراج بزرگ کرمان موتور با تحویل یکروزه

کرمان موتور در دور دوم فروش سامانه یکپارچه خودرو به همراه مدیران خودرو حاضر شد، این شرکت دو کراس‌اوور و دو سدان را به عنوان محصولات خود در این سامانه عرضه کرد. اما قیمت محصولات کرمان موتور در این سامانه چقدر بود؟

بسیاری از خودروسازان نسبت به فروش فوری خودرو با قرعه کشی با روش جدید اعتراض کرده اند و معتقدند بدون سیستم قرعه‌کشی خودرو  مردم به سهولت خودرو را ثبت نام کرده و تحویل می‌گرفتند.شیوه فروش فوری خودرو رسما تغییر کرد و دیگر خودروسازان طرح فروش فوری خودرو یا فوق العاده را انجام نمی دهند.حال باید دید جایگزین طرح فروش فوری خودرو تا چه حد به بازار پر نوسان خودرو کمک می کند.در ادامه به آخرین خبر از فروش فوری خودرو می پردازیم.

کرمان موتور در دور دوم فروش سامانه یکپارچه خودرو به همراه مدیران خودرو حاضر شد، این شرکت دو کراس‌اوور و دو سدان را به عنوان محصولات خود در این سامانه عرضه کرد. اما قیمت محصولات کرمان موتور در این سامانه چقدر بود؟

کرمان موتور که با مونتاژ محصولات هیوندای در ایران شناخته شد در زمان برجام محصولات شرکت جک چین را نیز به سبد محصولات خود اضافه کرد. در دور اخیر فروش خودرو در سامانه یکپارچه این شرکت با سه مدل جک و یک مدل کی‌ام‌سی حاضر شد. اما قیمت محصولات کرمان موتور در این دور فروش چقدر بود؟

تفاوت قیمت محصولات کرمان موتور در کارخانه و بازار

جک s3،  ارزان‌‎ترین کراس‌اوور کرمان موتور امروز در بازار آزاد امروز  قیمتی معادل 940 میلیون تومان دارد. این محصول در سامانه یکپارچه خودرو با قیمت 910 میلیون تومان عرضه شد. سود بانکی سپرده‌گذاری شش ماهه 710 میلیون تومان معادل 76 میلیون و 200 هزار تومان است، در حالی که خرید این محصول از سامانه یکپارچه بر فرض ثبات قیمت‌ها در بازار و افزایش نیافتن قیمت نهایی خودرو توسط کرمان موتور تنها 30 میلیون تومان است.

جکj4، اقتصادی‌ترین سدان مونتاژی کشور در سامانه یکپارچه با قیمت 765 میلیون تومان عرضه می‌شود، درحالی که همین محصول در بازار آزاد قیمتی معادل 725 میلیون تومان دارد. در واقع این خودرو در بازار آزاد 40 میلیون تومان ارزان‌تر از سامانه یکپارچه معامله می‌شود.

KMC J7، تنها محصول عرضه‌شده با لوگوی کی‌ام‌سی در سامانه یکپارچه است که یک میلیارد و 280 میلیون تومان قیمت دارد. قیمت این محصول در بازار آزاد یک میلیارد و 380 میلیون تومان است که به معنای کسب سود 100 میلیون تومانی پس از شش ماه است. سود بانکی این مبلغ برای شش ماه معادل 107 میلیون تومان است.

جک S5، کراس‌اوور کهنه‌کار کرمان موتور با قیمت یک میلیارد و 246 میلیون تومان در سامانه یکپارچه عرضه می‌شود. این محصول کرمان موتور در بازار آزاد امروز قیمتی معادل یک میلیارد و 335 میلیون تومان دارد. به بیان دیگر خرید این خودرو از سامانه یکپارچه 89 میلیون تومان سود را برای خریدار در بر دارد. اگر فرد متقاضی این خودرو تنها قصد سرمایه‌گذرای برای حفظ ارزش پول خود را داشته باشد، می‌تواند با سپرده‌گذاری شش ماهه مبلغ 104 میلیون تومان را به عنوان سود کسب کند.

انصراف بالا دلیل فروش کرمان موتور

کرمان موتور به دلیل تعداد انصراف بالای متقاضیان دور دوم سامانه یکپارچه خودرو، یک دوره فروش اقساطی را بدون هیچ محدودیتی و برای تمام مردم برگزار کرد اما، به دلیل سقوط قیمت محصولات این شرکت در بازار آزاد باز هم تعداد متقاضیان به عدد مطلوب این شرکت نرسید. در نتیجه کرمان موتور حضور خود را در دور دوم سامانه یکپارچه برای افرادی که خودرو به آن‌ها تخصیص نیافته بود اعلام کرد.

در بررسی سوابق فروش این شرکت می‌توان دریافت که در زمان رونق بازار خودروهای مونتاژی این شرکت هیچ‌گونه ظرفیت اضافه‌ای را نمی‌پذیرفت اما،حالا به دلیل تعداد انصراف بالا، این شرکت‌ها برای جبران زیان و فروش محصولات خود دست به گریبان سامانه یکپارچه شده‌اند.

فروش فوری خودروآغاز ثبت نام مالکان خودروهای فرسوده در سامانه ستاد

به گزارش ایدرو، مهران سالاریه با اشاره به این که در مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سامانه یکپارچه خودرو ۱۹ هزار متقاضی تایید صلاحیت شده‌اند، افزود: برای این متقاضیان که محصولاتشان را از شرکت‌های سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور انتخاب کرده‌اند، از سامانه نوسازی ناوگان پیامک ارسال شده است.

وی افزود: بر این اساس متقاضیان می‌توانند از یکماه قبل از فصل تحویل خودروشان با مراجعه به سامانه نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده به نشانی NNHK.IR نسبت به ثبت‌نام و ایجاد صفحه شخصی به عنوان متقاضی اقدام و پس از انتخاب مرکز اسقاط نزدیک محل سکونت خود نسبت به تحویل خودرو فرسوده به مرکز اسقاط تعیین شده و طی مراحل مربوطه اقدام کنند تا به صورت سیستمی در فاز تحویل خودرو جایگزین قرار گیرند.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده با بیان این که زمان ثبت‌نام از سوی سامانه ستاد نوسازی برای متقاضیان پیامک می‌شود خاطرنشان کرد: تا پیش از ارسال پیامک امکان ثبت‌نام در سامانه ستاد برای این دسته از متقاضیان فراهم نیست.

وی یادآور شد: در حال حاضر امکان ثبت‌نام متقاضیانی که خودرو جایگزین خود را در تابستان و پاییز ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند در سایت ستاد فراهم است.

فروش فوری خودرووی افزود: بنابراین اکثر سرمایه گذاران در بازار خودرو که در سامانه یکپارچه فروش خودرو به دلیل فاصله قیمتی کارخانه و بازار خودروها ثبت نام کرده بودند وقتی می‌بینند فاصله قیمت خودرو در کارخانه و بازار تنها یک تا دو درصد است و حتی در مواردی کمتر از قیمت کارخانه هم شده است، دیگر تمایلی به خرید از سامانه ندارند. از سویی دیگر می‌ترسند که قیمت در بازار کمتر هم شود.

موتمنی گفت: در حال حاضر در بازار هم معاملات به دلیل بحث واردات خودرو در نقطه صفر است و مردم منتظر آئین نامه و جزئیات واردات خودرو هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خریدار و فروشنده بلاتکلیف هستند و با شروع واردات نه تنها بازار خودرو رونق می‌گیرد بلکه خریدار و فروشنده هم تکلیف خود را می‌دانند.

فروش فوری خودروفروش قسطی؛ راهی برای جذب مشتری

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در مورد اینکه با توجه به کاهش استقبال مردم از خرید خودرو، شرکت‌ها از چه طریقی می‌توانند خودروی خود را بفروشند، گفت: زمانی که مشتری کم می‌شود شرکت برای فروش محصولات خود فروش قسطی می‌گذارد و پیش بینی می‌شود که این اتفاق در بازار ایران هم رخ دهد؛ به عنوان نمونه یکی از خودروهای شرکت کرمان موتور در بازار ۲۰۰ میلیون تومان کمتر از کارخانه است بنابراین به صورت لیزینگی می‌فروشند.

موتمنی تاکید کرد: در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد و خودروهای خارجی به صورت واقعی وارد بازار شوند و به نوعی عرضه خودرو افزایش یابد قطعاً قیمت‌ها در بازار روند نزولی را ادامه خواهند داد.

 رضا فاطمی امین وزیر سابق صمت نیز سال گذشته وعده داده بود که با توجه به اینکه پیش بینی می‌شود قیمت کارخانه و بازار خودروها به هم نزدیک شود از پاییز ۱۴۰۲ فروش اقساطی خودروها کلید خواهد خورد.

«نیما مؤمنی»، مدیر بازاریابی و فروش گروه بهمن در جریان رویداد رونمایی از فیدلیتی پرستیژ در بیستمین نمایشگاه خودرو شیراز، در مورد این که چه میزان با کمبود و عدم تخصیص ارز، در ایجاد مشکل در تولید گروه بهمن در نیمه دوم سال تأثیر گذاشته؟ عنوان کرد: «گروه بهمن در هر صورت تلاش می‌کند تمام تعهدات خود را ایفا و مطابق با برنامه تولید پیش برود.»

فروش فوری خودرووی در ادامه افزود: «چرخه تولید تا زمانی که موجودی قطعه در انبارها به پایان برسد ادامه دارد، اما عدم تخصیص ارز می تواند تداوم تولید را با مشکل مواجه کند.»

همچنین مؤمنی در مورد گسترش شبکه خدمات پس از فروش بیان داشت: «گروه بهمن در تمامی استان‌ها و کلان شهرها و همچنین مرکز شهرها نمایندگی دارد و همواره تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم خدمات پس از فروش را ارائه کنیم.»

آغاز مهلت فروش اقساطی محصولات دلبر کرمان موتور | کرمان خودرو های شاسی بلندش را 300 میلیون زیر قیمت به فروش گذاشت!

آغاز مهلت فروش اقساطی محصولات دلبر کرمان موتور | کرمان خودرو های شاسی بلندش را 300 میلیون زیر قیمت به فروش گذاشت!

وی در ادامه گفت: «با این حال، ظرفیت و موجودی خودروسازان متفاوت‌ است، اما اگر وضعیت فعلی بهبود پیدا نکند و مشکل ارز همچنان وجود داشته باشد، گروه بهمن هم با چالش مواجه می‌شود.»

در ادامه این رویداد، مدیر بازاریابی و فروش گروه بهمن همچنین در خصوص علت عدم حضور دیگنیتی پرستیژ در آخرین عرضه سامانه یکپارچه فروش اظهار کرد: «تمام ظرفیت تولید یک‌ساله این محصول در اولین مرحله فروش در سامانه تکمیل شده است. این عدم حضور در مرحله دوم به دلیل جلوگیری از معوقات است که در مقابل مردم شرمنده نشویم.»

مؤمنی همچنین ضمن اشاره به اینکه، از دیدگاه گروه بهمن یکی از شیوه‌های فروش که منجر به تعدیل قیمت در بازار خواهد شد بورس‌ کالا بوده، افزود: «قصد داریم محصولات خود را در این پلتفرم به فروش برسانیم، اما با این حال، بهترین روش، فروش در بازار آزاد است که با توجه وضعیت و قوانین در حال حاضر امکان پذیر نیست.»

همچنین مؤمنی ضمن اشاره به زمان عرضه فیدلیتی پرستیژ و پیکاپ G9 اضافه کرد: «اما با توجه به برخی پارامترها از جمله قیمت ارز و نامشخص بودن قیمت گذاری، هنوز بازه قیمتی این خودرو مشخص نشده است و تا به ثبات نرسیدن پارامترهای قیمت نمی‌توان قیمت قطعی یا حدودی را اعلام کرد.»

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها