سایت هواداری باشگاه استقلال

قیمت سکه | افزایش قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز

قیمت سکه رشد کرد | قیمت سکه امامی امروز به چند میلیون رسید؟

قیمت سکه رشد کرد | قیمت سکه امامی امروز به چند میلیون رسید؟

روز گذشته به غیر از سکه گرمی سایر قطعات سکه رشد قیمت داشتند. این افزایش قیمت متعاقب رشد ۳۰۰ تومانی قیمت دلار رخ داد. دیروز قیمت طلا از رشد قیمت سکه جا ماند و کاهشی شد.

قیمت سکه امروز هم متاثر از قیمت دلار در مدار افزایشی قرار گرفت. نوسان قیمت سکه در بازار، خرید و فروش در بازار را به کما برد؛ به طوری که خریداران جانب احتیاط را در پیش گرفته و در فضای نوسانی، خروج از بازار را ترجیح داده‌اند.دیروز قیمت سکه امامی در لحظات اولیه معاملات، ابتدا ریزشی بود و حتی یک کانال سقوط کرده و وارد کانال ۲۶ میلیون تومان شد، اما پس از آن، در مسیر صعودی حرکت کرد و در نهایت تا رقم ۲۷ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان بالا رفت.در ادامه اخبار مهم قیمت سکه در بازار امروز را مشاهده می کنید.

روز گذشته به غیر از سکه گرمی سایر قطعات سکه رشد قیمت داشتند. این افزایش قیمت متعاقب رشد ۳۰۰ تومانی قیمت دلار رخ داد. دیروز  قیمت طلا از رشد قیمت سکه جا ماند و کاهشی شد.

روز گذشته همگرایی قیمت طلا و سکه با رشد قیمت دلار، تمام قطعات سکه را افزایشی کرد. دیروز برخلاف کاهش قیمت طلا تمام قطعات سکه به غیر از سکه گرمی در روند افزایشی قیمت قرار گرفتند.

گفتنی است انس‌ جهانی طلا با وجود روند ریزشی قیمت در هفته گذشته، در روزهای اخیر در ثبات نسبی با نوسانات افزایشی محدودی در حال معامله است. در لحظه نگارش این گزارش طلای جهانی با قیمت ۱۸۲۲ دلار مبادله می‌شود.

 در حالی که ماه‌های محرم و صفر به پایان رسیده و فصل جشن و عروسی‌ شروع شده است، معامله‌گران معتقدند بازار به رسم سال‌های گذشته رونق نگرفته و همچنان رکودی‌ است. از همین‌رو کارشناسان فنی محدوده‌های فعلی قیمت را منطقه‌های جذابی برای ورود به بازار طلا توصیف می‌کنند.

چه زمانی برای ورود به بازار طلا مناسب است؟

تکنیکالیست‌ها برای قیمت سکه محدوده ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی را منطقه مهمی می‌دانند و معتقدند کف ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را با توجه به مفروضات فعلی برای سکه ‌امامی می‌توان متصور بود. آنها می‌گویند در صورتی که این کف از دست برود، سکه قیمت ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را نیز خواهد دید.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی فعلا بازار طلا با زاویه دید خنثی در حرکت است. آنها محدوده‌ فعلی قیمت را چندان ارزنده نمی‌دانند، اما معتقدند ناحیه فعلی برای تصمیم‌گیری معامله‌گران مساعد است. زیرا ما زیر میانگین تعادلی یا منطقه ارزشی سکه با توجه به قیمت دلار و انس جهانی طلا هستیم.

بر اساس محاسبات تحلیلگران فنی و با قیمت مفروضات اثرگذار بر بازار طلا سکه امامی تا محدوده قیمتی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، خاصیت رنج بازار برقرار است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی برای حرکت بعدی سکه باید چشم به تغییرات قیمتی انس جهانی داشته باشیم، اما به نظر می‌رسد سیگنال اخبار سیاسی فعلا قوی‌تر از فراز و فرود فاکتورهای اثرگذار بر بازار داخلی است.

طلا از رشد سکه جا ماند

دیروز ۱۳ مهر سکه امامی با افزایش ۲۶۰ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون ۳۳۲ هزار تومان معامله شد. سکه بهار با رشد ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت  ۲۴ میلیون و ۶۰۱ هزار تومان مبادله شد.

روز پنجشنبه سکه‌های نیم و ربع، افزایش ۹۰ هزار تومانی داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۴۰ و ۹ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان معامله شدند. روز گذشته قیمت سکه گرمی تنها قطعه کاهشی بازار بود. این قطعه با کاهش ۵۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته قیمت طلا روند کاهشی داشت. هر مثقال طلا ۱۸ عیار با کاهش ۳۵ هزار تومانی با رقم ۹ میلیون و ۷۱۳ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۷ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۲۴۳ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۱۳ هزار تومان رسید.

 

 

قیمت سکه

استراحت قیمت سکه نیم‌ و ربع در کاهش قیمت

دیروز هشتم مرداد قیمت سکه امامی با کاهش ۲۹۸ هزار تومانی به کف کانال ۲۸ میلیونی برگشت. این قطعه در نهایت با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۹ هزار تومان مبادله شد. دیروز قیمت سکه بهار کاهش ۱۲۰ هزار تومانی داشت. این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه و ربع سکه تغییر قیمت نداشتند و با همان ارقام روز شنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند.

دیروز سکه گرمی ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

حباب قیمت سکه نیم ۴ میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا نیز کاهشی بود. هر مثقال طلا با ۷۰ هزار تومان افت، با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۶ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه روند متوازنی نداشت. سکه امامی و گرمی به ترتیب کاهش حباب ۱۵۵ هزار تومانی و ۳۲ هزار تومانی داشتند. سایر قطعات سکه نیز افزایش حباب داشتند. حباب سکه بهار  ۴۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۷۳ هزار تومان و ربع سکه ۳۶ هزار تومان افزایش داشت.

بازگشت قیمت سکه به کانال قبل

هفته گذشته قیمت سکه از نیمه کانال ۱۶ میلیون تومانی گذشت و این سقف تاریخی قیمت، متاثر از افزایش قیمت دلار شکل گرفت. با روند کاهشی قیمت دلار، سکه نیز به محدوده پیش از افزایش بازگشت و وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد. در شرایطی که اکنون دلار بر مدار خنثی با نوسانی اندک قیمت‌گذاری می‌شود اما قیمت طلا و سکه افزایشی است.

قیمت طلا در کشور متاثر از قیمت دلار و انس جهانی طلا نرخ‌گذاری می‌شود اما در هفته‌های اخیر تاثیر قیمت دلار بر این فلز‌گران‌بها بیشتر بوده تا انس جهانی. به اعتقاد تحلیلگران مالی انس جهانی طلا در روزهای اخیر تاثیر دلار را بر بازار طلا و سکه خنثی کرد و ارزش ذاتی سکه امامی به شکل قابل توجهی بالا رفت.

هفته‌گذشته تحلیل‌گران فنی عنوان کرده بودند که با شکست محدوده حمایتی 15 میلیون و 800 هزار تومان، کار سکه‌بازان برای جلوگیری از افت قیمت سکه  سخت می‌شود. با این حال، یک اتفاق در بازارهای جهانی به کمک بازیگران بازار سکه آمد و روند قیمت‌ها افزایشی شد.

قیمت سکه

نزدیک به ۱۰ روز گذشته، فروش اوراق سکه مطرح شد و این خبر بازار سکه را در حالت احتیاطی قرار داد و با وجود عرضه این اوراق در روز سه‌شنبه در بورس کالا و تاثیر این پیش‌فروش در کمک به کاهش قیمت‌ها، اما به نظر می‌رسد این موضوع نیز نتوانست بر روند افزایش قیمت سکه در بازار تاثیر بگذارد و سیگنال انس جهانی طلا قوی‌تر عمل کرد.

در حالی که گزارش تورم آمریکا حکایت از کند شدن سرعت افزایش قیمت‌ها داشت، بازارهای دیگر متقاعد شدند که بانک مرکزی آمریکا در نشست ماه آینده نرخ بهره را به جای 75 صدم درصد، نیم درصد افزایش خواهد داد. موضوعی که سیگنالی صعودی برای طلا به حساب می‌آید زیر نرخ بهره بیشتر یعنی هزینه فرصت نگهداری بیشتر برای طلا و جذابیت کمتر برای فلز زرد.

در لحظه نگارش این گزارش قیمت سکه امامی با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به محدوده ۱۶ میلیون تومانی رسید و با قیمت ۱۶ میلیون و ۴ هزار تومان در بازار معامله شد. سکه طرح قدیم سهم بیشتری از افزایش قیمت‌ها را نصیب خود کرد و با رشد ۲۵۸ هزار تومانی به محدوده ۱۵ میلیون تومانی رسید. این قطعه از سکه که ۲ روز پیش به پله ۹ کانال ۱۴ میلیون تومانی رسیده بود امروز با قیمت ۱۵ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان معامله شد.

نیم و ربع سکه هم ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی در ۲ روز گذشته با قیمت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد و امروز نیز بدون تغییر در همین محدوده باقی ماند.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

قیمت سکه

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی درباره رشد قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز می‌گوید: غالب تصمیم‌گیری برای بازار طلا از سوی دلار است و این موضوع به طور سنتی در بازار طلا تاثیر‌گذار است.

او با اشاره به این‌که در قیمت انس جهانی طلا شاهد حرکات شارپی طی هفته‌های گذشته نبودیم درباره قیمت طلا در هفته‌ آینده می‌‌گوید: بر اساس ‌پیش‌بینی‌های صورت گرفته احتمال این‌که در هفته آینده قیمت انس جهانی طلا به ۱۶۹۰ دلار برسد وجود دارد اما درباره قیمت دلار باید دید چه اتفاقی رخ می‌دهد.

اگر  محدوده ۳۳ هزار تومان برای قیمت دلار در هفته آینده حفظ شود رشد بازار طلا را شاهد خواهیم بود. بنابراین دو عامل افزایش قیمت انس بالای ۱۶۸۵ و حفظ عدد ۳۳ هزار تومان برای دلار می‌تواند طلای داخلی را با ریتم صعودی همراه سازد.