سایت هواداری باشگاه استقلال

عیدی ویژه رئیسی | عیدی ویژه رئیس جمهور

فوری/کمک هزینه 50 میلیون تومانی دولت برای این گروه | عیدی ویژه رئیسی برای این افراد

فوری/کمک هزینه 50 میلیون تومانی دولت برای این گروه | عیدی ویژه رئیسی برای این افراد

رئیس مؤسسه ملی توسعه تحقیقات سلامت کشور (نیماد) از مصوب شدن گرنت‌های تشویقی (کمک‌هزینه‌های تشویقی) برای نخبگان خبر داد.

عیدی ویژه رئیسی به ارز یک میلیون تومان پرداخت می شود. عیدی ویژه رئیسی به مناسبت خاصی پرداخت خواهد شد. عیدی ویژه رئیسی در روز زن و مرد یعنی تولد حضرت زهرا و امام علی واریز می شود. پرداخت عیدی ویژه رئیسی در دی ماه انجام می شود.

عیدی ویژه رئیسی

مشمولان عیدی ویژه رئیسی

 یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: پیرو جلسه مرجعیت علمی و جلسه شورای راهبردی «نیماد» مصوب شد که از نخبگان پژوهش و فناوری کشور در راستای نگهداشت آنها، گرنت‌های تشویقی (کمک هزینه‌های تشویقی) در مؤسسه «نیماد» راه‌اندازی شود.

وی افزود: به این منظور برای استادیاران جوان با Index-H بالای ۲۰، کمک‌هزینه ۵۰ میلیون تومانی و برای دانشمندان یک درصد، کمک‌هزینه تشویقی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و همچنین برای فناوران برتر، کمک‌هزینه تشویقی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شود.

به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علاقه‌مندان می‌توانند با پیگیری از وب‌سایت مؤسسه نیماد به آدرس http://nimad.ac.ir/ از جزئیات فراخوان آگاه شوند.

عیدی ویژه رئیسی

جزئیات عیدی ویژه رئیسی

بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان اداری و استخدامی، کارکنان دولتی به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) روز زن و حضرت امام علی (ع)، یک میلیون تومان پاداش می گیرند.

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی در ابلاغیه ای به تمامی دستگاههای اجرایی، پیرو بخشنامه معاون اول رئیس جمهور، ضوابط اجرایی نحوه اعطای مزایای جانبی به کارکنان دستگاههای اجرایی را ابلاغ کرد.

بر این اساس کارکنان دولت در چهار مناسبت مذهبی عید سعید مبعث، ماه مبارک رمضان و عید سعید غدیر خم و عید سعید قربان، به تمامی مشمولان یک میلیون تومان هدیه خواهند داد.

همچنین بر اساس این بخشنامه که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار اقتصاد آنلاین قرار گرفته است، به مناسبت سالروز ولادت حضرت رسول اکرم (ص)، سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین (ع) و عید شعبان نیز به ازای هر مناسبت یک میلیون تومان برای کارمندان دولتی واریز خواهد شد.

همچنین دولت برای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و بازگشایی مدارس و دانشگاهها نیز به ازای هر روز یک میلیون تومان به حساب کارکنان و برای روز خاص کارکنان دستگاههای دولتی نظیر روز معلم، روز پرستار، روز کارمند و نظایر آن نیز یک میلیون تومان مجوز داده است که دستگاههای اجرایی برای کارکنان واریز مبلغ داشته باشند.

در تمامی موارد فوق، نحوه پرداخت به ازای سرپرستی خانواده 260 هزار تومان، فرزند اول 120 هزار تومان، فرزند دوم 180 هزار تومان، فرزند سوم 240 هزار تومان و فرزند چهارم و بیشتر 300 هزار تومان به این رقم اضافه می شود.

مبنای قانونی عیدی ویژه رئیسی

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی و دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان در طول اجرای برنامه هفتم توسعه اتفاق نظر دارند، گفت: طبق گفته دولت احتمالا حقوق کارمندان دولت سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند که این افزایش حقوق برای کارمندان دولت با بازنشستگان متفاوت است.

رمضانعلی سنگدوینی درباره توافقات مجلس شورای اسلامی و دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان در طول اجرای قانون برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: جلسه‌ای با دولت در بحث افزایش حقوق بازنشستگان تشکیل شد که هنوز جمع‌بندی صورت نگرفته است، رئیس مجلس شورای اسلامی هم جلسه‌ای با دولت داشت.

وی ادامه داد: جلسه‌ای دیگر هم با حضور تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق، مرکز پژوهش‌ها و نماینده دولت تشکیل شد که در این جلسه بیشتر شرایط را توجیه کردند؛ توجیه این بود که اگر حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند این ۲۰ درصد شامل اضافه کاری، فوق‌العاده و ماموریت هم می‌شود به طوری که حتی می‌تواند افزایش حقوق به ۵۰ تا ۷۰ درصد هم برسد اما این شامل بازنشستگان نمی‌شود. مثلا اگر بازنشسته‌ای ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد با افزایش ۲۰ درصدی حقوق دریافتی‌اش ۱۲ میلیون تومان خواهد شد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق اضافه کرد: دولت گفته شاید افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲۰ درصد باشد که این هم شامل بازنشستگان هم می‌شود اما با در نظر گرفتن موضوع حق ماموریت و فوق‌العاده و اضافه کاری دریافتی کارمند بیشتر از ۲۰ درصد است پس باید این شرایط را مدنظر قرار داد تا بتوان حقوق بازنشستگان را جبران کرد چون آنها هیچ مزایایی نمی‌گیرند و شرایط معیشتی آنها را به جایی رسانده که مجبور هستند شغل دیگری داشته و حتی راننده تاکسی و اسنپ باشند حال آنکه آنها ۳۵ تا ۴۰ سال برای کشور کار کرده‌اند و اکنون باید در کنار خانواده‌شان استراحت کنند.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها