سایت هواداری باشگاه استقلال

وام فوری | وام بدون ضامن

وام فوری 600 میلیونی دولت با شرایط جدید | وام فوری بدون ضامن با سود 4 درصد

وام فوری 600 میلیونی دولت با شرایط جدید | وام فوری بدون ضامن با سود 4 درصد

معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص سقف‌های جدید تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران، آزادگان، جانبازان و خانواده‌های شهدا در شهرهای مختلف را به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرد.

دریافت وام فوری و شرایط گرفتن آن در بانک های مختلف میتواند متفاوت باشد.  وام‌ فوری معمولا در فاصله دو یا سه روز پرداخت می‌شوند و نرخ سود و شرایط بازپرداخت متفاوتی دارند.وام فوری از جمله وام هایی است که برخی بانک ها طرح هایی برای اعطای آن دارند. وام فوری میتواند وام ازدواج ،وام مسکن ، وام قرض الحسنه یا هر وام دیگری باشد. وام فوری یکی از معظلاتی است که متقاضیان تسهیلات بانکی با آن مواجه هستند.

معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص سقف‌های جدید تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران، آزادگان، جانبازان و خانواده‌های شهدا در شهرهای مختلف را به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کرد.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه هیأت وزیران در خصوص اصلاح ماده ۳ آیین نامه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا را به بنیاد شهید و امور ایثارگران، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه سقف وام مسکن ایثارگران به ازای هر واحد مسکونی در سال جاری به شرح زیر است:

شهرهای بالای یک میلیون نفر: ۶۰۰ میلیون تومان

مراکز استان‌ها: ۵۰۰ میلیون تومان

سایر شهرها: ۴۰۰ میلیون تومان

روستاها: ۳۰۰ میلیون تومان

شهرهای جدید: معادل مرکز همان استان

نرخ سود تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران: ۴ درصد

دوره بازپرداخت: ۲۰ ساله

بدون نیاز به رعایت الگوی مصرف و مقررات مربوط به سن بنا

همچنین بنیاد شهید می‌تواند تا سقف ۵۰۰ فقره تسهیلات مسکن از محل سهمیه تسهیلات مسکن ایثارگران سال ۱۴۰۲ را به خانواده‌های ایثارگر دهک‌های پایین‌تر فاقد مسکن یا بدون مسکن مناسب اختصاص دهد.

وام فوریطرح وام فوری بانک اقتصاد نوین

شماره شبا بانک اقتصاد نوینشعار طرح اعتبارینو بانک اقتصاد نوین این است: «ضامن خودت باش و اعتباری پرداخت کن». یعنی دارندگان حساب‌های بلندمدت یا واحدهای صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت این بانک می‌توانند تا ۸۰ درصد سپرده خود و مسدودی سپرده بعنوان ضامن، از این تسهیلات استفاده کنند.

دوره بازپرداخت این تسهیلات بین ۳ تا ۳۶ ماه است ولی به انتخاب مشتری است که می‌خواهد صورتحساب را یکجا پرداخت کند یا قسطی تسویه می‌کند. همچنین سود این تسهیلات ۲۳ درصد در نظر گرفته شده.

شرایط و نحوه دریافت وام

فرد متقاضی ابتدا باید حساب در نزد صندوق‌ها یا حساب بلندمدت در نزد یکی از شعبه‌های بانک اقتصاد نوین داشته باشد. با داشتن این حساب و طی شرایط خواسته شده، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان وام یا تسهیلات اعتبارینو از طرف بانک اقتصاد نوین پرداخت می‌شود. اما نکته اینجاست که در هزینه این مبلغ، فقط مجاز به خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد با اعتبارینو هستید.

وام فوریسود سپرده وام فوری 

اگر دارای حساب بلندمدت در یانک اقتصاد نوبین هستید بنابراین می‌دانید که سود حساب یکساله یا سه ساله این بانک به ترتیب ۲۰.۵، ۲۱.۵ و ۲۲.۵ درصد است و در مدتی که سپرده شما به دلیل دریافت این وام مسدود است، همین درصد سود به مشتری تعلق می‌گیرد. اما اگر واحد در صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارید، حتما می‌دانید که سود هر ماه صندوق سپرده این تسهیلات متغیر است.

وام فوری بدون ضامن

معاون وزیر تعاون گفت: امسال یک‌ماه و نیم زودتر از سال گذشته از ۱۶ اردیبهشت به استان‌ها ابلاغ کردیم و فرایند پرداخت تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی از اواخر اردیبهشت در استان‌ها آغاز شده است. هر سال تا بانک مرکزی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توافق می‌کند و به بانکها ابلاغ می‌شود زمان می‌برد، اما امسال یک‌ماه و نیم زودتر شروع شد.

کریمی بیرانوند تأکید کرد: ۸ بانک عامل برای پرداخت تسهیلات تکلیفی مشاغل خانگی همکاری می‌کنند و نرخ همه این تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعیین شده است.

روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اعلام کرد: صندوق بیمه اجتماعی بر اساس اصل ۲۹قانون اساسی و همچنین قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و آئین نامه روستاییان و عشایر با هدف ترویج فرهنگ بیمه‌ای و با هدف حمایت از متقاضیان مشاغل خانگی تشکیل شده است.

بر این اساس افراد ۱۸تا ۵۰سال که بدون بیمه هستند می‌توانند با عضویت در این صندوق از خدمات و مزایای آن‌ها همچون مستمری بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی کلی، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای بهره‌مند شوند

بنا به این گزارش با هدف سیاست‌های ابلاغی صندوق در خصوص فراگیری و افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی، مشاغل خانگی از جمله صنعتگران و فعالان حوزه فرش هم تحت پوشش بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار می‌گیرند.

افرادی که این تسهیلات را دریافت می‌کنند تا مدت ۳۰ روزه امکان استفاده از آن را دارند. اولین قسط این وام یک ماه بعد از پایان مهلت ۳۰ روزه خرید دریافت خواهد شد.

با توجه به میزان وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت، مبلغ هر قسط ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۶۸ تومان است. کل سود وام ۲۱ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۳۷ تومان و مجموع رقم تسهیلات و سود آن ۹۱ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۳۷ تومان خواهد بود.

قانون بودجه ۱۴۰۱، شش بانک عامل مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک را مکلف کرده است که تسهیلات ویژه مسکن به برخی خانواده‌های واجد شرایط اعطا کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها