سایت هواداری باشگاه استقلال

طب سنتی | پزشکی

رابطه جذاب طول عمر با سلامت ادرار

رابطه جذاب طول عمر با سلامت ادرار

سنگ کلیه ممکن است کوچک و غیرقابل‌ توجه باشد اما در برخی موارد می‌تواند به اندازه یک نخود رشد کند و در حالب (لوله‌ای که ادرار را از کلیه‌ها به سمت مثانه تخلیه می‌کند) گیر کند، جریان ادرار را مسدود کند و باعث درد شدید شود. در بدترین موارد، درد به اندازه‌ای شدید است که شاید نیاز به جراحی داشته باشید.

در این مطلب به بررسی علائمی می‌پردازیم که نشان‌دهنده وجود مشکل در عملکرد کلیه‌ها هستند. بنابراین اگر شما هم این علائم را دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

در این مطلب به بررسی علائمی می‌پردازیم که نشان‌دهنده وجود مشکل در عملکرد کلیه‌ها هستند. بنابراین اگر شما هم این علائم را دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

به گزارش عرشه آنلاین، مراقبت از کلیه‌ها برای سلامت کلی بدن ضروری است زیرا این اندام‌ حیاتی در حفظ عملکرد سالمِ سایر اعضا و بافت‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

کلیه‌ها بهترین اعضای بدن برای از بین بردن مواد زائد، مایعات اضافی، تنظیم نمک، پتاسیم، سطح اسید و فشار خون هستند.

این علائم را جدی بگیرید

در ادامه به نقل از «وب ام دی» به چند مورد از علایم هشداردهنده مشکلات کلیوی خواهیم پرداخت.

کلیه‌ها ضایعات خون شما را فیلتر می‌کنند و آن‌ها را در ادرار دفع می‌کنند. وقتی کلیه‌های شما درست کار نمی‌کنند، سموم می‌توانند ایجاد شوند. یکی از علایم رایج خستگی است. ممکن است احساس فرسودگی، ضعف یا مشکل در تمرکز کردن داشته باشید. کلیه ها هورمونی می سازند که به بدن شما می گوید گلبول های قرمز ایجاد کند. اگر تعداد کمتری از آنها داشته باشید، خون شما نمی تواند به اندازه نیاز به ماهیچه ها و مغز اکسیژن برساند.

مطالعات ارتباط احتمالی بین آپنه خواب و بیماری مزمن کلیوی (CKD) را نشان می دهد که به مرور زمان به اندام های شما آسیب می رساند و ممکن است منجر به نارسایی کلیه شود. آپنه خواب ممکن است با جلوگیری از دریافت اکسیژن کافی به کلیه ها آسیب برساند. بیماری مزمن کلیوی هم به نوبه خود ممکن است با تنگ کردن مجرای گلو، تجمع سموم و ... باعث آپنه خواب شود.

 این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که کلیه‌های شما نتوانند سموم را دفع کنند و آن‌ها در خون انباشته شوند که می تواند باعث ایجاد بثورات یا خارش سراسری شود. با گذشت زمان، کلیه‌های شما ممکن است نتوانند مواد معدنی و مواد مغذی بدن را متعادل کنند. این وضعیت می تواند منجر به بیماری های ناشی از عدم تعادل مواد معدنی و استخوانی شود که می تواند پوست شما را خشک و خارش‌دار کند.

مبنع: جایگاه هشت

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها