سایت هواداری باشگاه استقلال

سلامت | سلامت و پزشکی | سلامت جنسی | سلامت جسمی

تشخیص زودهنگام سرطان پروستات با این تست

تشخیص زودهنگام سرطان پروستات با این تست

استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مردان پس از ۵۰ سالگی، هر سال یک بار آزمایش PSA انجام بدهند.

محمدعلی زرگر، استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران افزود: کنگره امسال از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی گفت: در بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران موضوعاتی همچون ارزیابی درمان در حوزه سرطان‌های دستگاه ادراری، مشکلات پروستات، ناباروری، ناتوانی جنسی و مشکلات اورولوژی در افراد مسن و هوش مصنوعی در اورولوژی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

زرگر اظهار کرد: در کنگره پیش رو، بالغ بر هزار نفر از همکاران به همراه پرستاران حضور دارند و ویدئو کنفرانس‌هایی از استادان این رشته در کشورهای اروپایی و امریکایی وجود خواهد داشت.

عضو جامعه اورولوژی ایران بیان کرد: هدف ما از برگزاری بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران این است که با تبادل اطلاعات؛ علم اورولوژی را به روز کنیم و از تکنولوژی‌های جدید اطلاع یافته تا بتوانیم در این زمینه خدمات بهتری را به جامعه ارائه دهیم.

وی مطرح کرد: یکی از موضوعات مهمی که در این کنگره بررسی خواهد شد، سرطان پروستات است که یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در مردان است.

زرگر عنوان کرد: احتمال بروز سرطان پروستات در تمام دنیا از سن ۵۰ سال به بالا افزایش می‌یابد، لذا به همه افراد توصیه می‌شود جهت تشخیص زود هنگام پس از سن ۵۰ سالگی سالی یکبار آزمایش PSA را انجام دهند .

استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران متذکر شد: سرطان پروستات از جمله بیماری‌هایی است که با وراثت هم ارتباط مستقیم دارد لذا توصیه می‌شود افرادی که بستگان درجه یک آنها به این بیماری مبتلا هستند آزمایش PSA را قبل از سن ۵۰ سالگی انجام دهند تا در صورت بروز این بیماری اقدامات لازم سریعاً انجام شود.

وی تصریح کرد: مردانی که یکی از بستگان درجه یک آنها به بیماری پروستات مبتلا باشد احتمال ابتلای آنها به این بیماری چهار برابر افرایش خواهد یافت و افرادی که دو نفر از بستگان درجه یک آنها به این بیماری مبتلا باشد باشد احتمال ابتلای آنها به این بیماری هفت برابر افزایش می‌یابد.

عضو جامعه اورولوژی ایران در پایان گفت: در صورت تشخیص زودهنگام در حدود بالای ۹۰ درصد افراد مبتلا به سرطان پروستات بهبود خواهند یافت ولی در صورت تشخیص دیرهنگام مراحل درمان سخت‌تر و احتمال بهبودی کاهش خواهد یافت.

منبع: مهر

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها