سایت هواداری باشگاه استقلال

درمان خانگی | طب سنتی | پزشکی و سلامت

درمان جادوی سرفه با سشوار

درمان جادوی سرفه با سشوار

راینوویروس که مسئول حدود یک سوم سرماخوردگی‌ها است، در دماهای پایین‌تر رشد می‌کند و در بینی و گلوی فوقانی تکثیر می‌شود. به همین دلیل دمای گرم سشوار می‌تواند باعث بالا رفتن دمای دستگاه تنفسی فوقانی شما شود. این افزایش دما ممکن است به طور موقت از تکثیر راینوویروس جلوگیری کند.

علاوه بر این، قرار دادن مجاری بینی و گلو در دمای بیش از 40 درجه سانتیگراد می‌تواند به طور بالقوه ویروس عامل سرماخوردگی را از بین ببرد. گرم کردن مجاری بینی با سشوار نیز چنین تاثیری دارد. دمای گرم سشوار می‌تواند غشای متورم بینی را کوچک کند و به طور موقت درد و فشار مرتبط با سرفه مزمن را تسکین دهد.

سشوار را روشن کنید و روی درجه گرم آن قرار دهید و نوک آن را حدود یک یا دو دقیقه به سمت ناحیه سینه خود بگیرید. سپس از روی سینه خود به سمت گردن و پشت خود ببرید و یک یا دو دقیقه همانجا نگه دارید تا پشت و قسمت فقسه سینه شما به خوبی گرم شود.

با این حال مراقب باشید. شما با گرم کردن سینه و پشت خود می‌خواهید گردش خون را افزایش دهید و سرفه مزمن را درمان کنید. اما نباید سشوار را خیلی نزدیک به پوست خود بگیرید، زیرا ممکن است پوست از حرارت شدید سشوار بسوزد.

با وجود این که تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از سشوار اثربخشی خوبی برای درمان سرفه مزمن دارد، اما برخی احتمالات نیز وجود دارند که نشان می‌دهند این روش ممکن است موثر واقع نشود:

در حالی که یک سشوار ممکن است به طور موقت تکثیر ویروس را متوقف کند، اما در مورد این که آیا ویروس‌ها برای همیشه از بین خواهند رفت یا خیر، هنوز تردید وجود دارد.

استفاده از سشوار ممکن است سخت و دردناک باشد. آن هم وقتی که باید گرما را به اندازه کافی به عمق مجاری تنفسی خود منتقل کنید تا بتوانید جلوی تکثیر ویروس ها را بگیرید.

استفاده طولانی مدت از سشوار می‌تواند منجر به خشکی پوست و خشکی گلو شود.

 

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها