سایت هواداری باشگاه استقلال

سلامت | سلامت و پزشکی | سلامت جنسی | سلامت جسمی

سلامت و پزشکی | به این دلیل لپ تاپ را روی پات نذار!

سلامت و پزشکی | به این دلیل لپ تاپ را روی پات نذار!

با این حال وابستگی ما به این فناوری تاثیر منفی بر سلامت‌مان دارد. یکی از آن‌ها نحوه نگهداشتن و قراردادن لپتاپ است.

خبرنگار اصغر اصغری: با این حال وابستگی ما به این فناوری تاثیر منفی بر سلامت‌مان دارد. یکی از آن‌ها نحوه نگهداشتن و قراردادن لپتاپ است. خیلی اوقات ما لپتاپ را روی پاها می‌گذاریم، و بعد خود به سمت آن خم می‌شویم و شروع به کار می‌کنیم. اما آیا می‌دانستید اگر به طور مداوم این کار را تکرار کنید چه بر سر بدن‌تان خواهد آمد؟از آنجایی که نمی‌توانیم دست از استفاده از لپتاپ‌ها برداریم، اما می‌توانیم تاثیرات منفی آن بر سلامت بدن را کم کنیم تا سلامتی‌مان به خطر نیفتد.

قرار دادن لپتاپ روی پاها باعث می‌شود پوست در اثر حرارت و گرمای لپتاپ آسیب ببیند. همچنین اگر به طور مداوم به این کار ادامه بدهید، ممکن است دچار سرطان پوست شوید. از طرفی قرار دادن لپتاپ روی پاها خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها مانند سرطان آلت تناسلی را افزایش می‌دهد.

    از دیگر عوارض قرار دادن لپتاپ روی پاها می‌تواند به درد کمر و گردن اشاره کرد.

اکنون که می‌دانید قرار دادن لپتاپ روی پاها چه تاثیرات منفی بر سلامت بدن‌تان دارد، بهتر است به فکر راه چاره باشید تا خطر استفاده از لپتاپ را کاهش دهید.

    اولین اقدام برای کاهش تاثیرات منفی استفاده از لپتاپ، قرار دادن آن روی میز است. وقتی می‌خواهید از لپتاپ استفاده کنید، حتما آن را روی میز بگذارید.

    اگر درست قبل از خواب از لپتاپ استفاده می‌کنید، نور آن را کم کنید و به جای آن کتاب بخوانید تا دچار اختلال خواب نشوید.

    زنانی که زیاد از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند ممکن است به سختی بچه دار شوند. به علاوه، استفاده زیاد از لپتاپ برای زنان باردار خطرناک است، زیرا بر سلامت جنین تاثیر منفی دارد.

    قرار دادن لپتاپ برای مدت طولانی روی پاها، آن هم وقتی سی‌پی‌یو آن داغ می‌شود، بر رنگ پوست صورت‌تان نیز تاثیر می‌گذارد. هرچند شما به ندرت متوجه آن می‌شوید و اغلب حتی نمی‌توانید دلیل بروز آکنه و جوش‌ها را تشخیص دهید، اما باید بگوییم، قراردادن لپتاپ داغ روی پاها یکی از عوامل بروز جوش، آکنه و کک و مک روی صورت است.

به طور خلاصه، هیچ وقت نباید لپتاپ را روی پاهایتان بگذارید. در عوض بهتر است از میز استفاده کنید. موقع خواب از لپتاپ استفاده نکنید. اگر باردار هستید، ساعات کمتری با لپتاپ کار کنید. زنانی که می‌خواهند مادر شوند، هرگز نباید موقع کار با لپتاپ آن را روی پاهایشان قرار دهند بلکه باید پشت میز کار کنند تا از گردن درد و کمر درد نیز در امان بمانند.

منبع: خبرنامه

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها