سایت هواداری باشگاه استقلال

گواهینامه رانندگی | گواهینامه رانندگی جدید | گواهینامه رانندگی سریع

ابطال گواهینامه رانندگی این افراد قطعی شد! | هشدار جدی به دور زدن قانون

ابطال گواهینامه رانندگی این افراد قطعی شد! | هشدار جدی به دور زدن قانون

برخی افراد با دریافت مبالغی گواهینامه پایه یک، ۲ و ۳ صادر می‌کنند که هزینه گواهینامه پایه یک مبلغ ۱۰ میلیون، پایه ۲رقم ۸ میلیون و پایه ۳حدود ۵ میلیون تومان است.

خبرنگار اصغر اصغری: برخی افراد با دریافت مبالغی گواهینامه پایه یک، ۲ و ۳ صادر می‌کنند که هزینه گواهینامه پایه یک مبلغ ۱۰ میلیون، پایه ۲رقم ۸ میلیون و پایه ۳حدود ۵ میلیون تومان است. نکته جالب توجه اینجاست که این افراد حتی به شرط استعلام و صحت گواهینامه اقدام به فروش آن می‌کنند.

مدت زمان صدور گواهینامه هم بین ۲۳ تا ۲۵ روز است. خیلی‌ها هم که حال و حوصله خواندن کتاب و شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌های رانندگی را ندارند، به راحتی گول این افراد را می‌خورند و گواهینامه تقلبی می‌گیرند.

اما رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور، آب پاکی را روی دست این افراد ریخته و اعلام کرده که با توجه به فرایند سیستمی و هوشمند، صدور گواهینامه‌های رانندگی، امکان ورود و دسترسی افراد غیرمجاز به سامانه‌های این مرکز غیرممکن است؛ بنابراین هرگونه تبلیغ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر امکان صدور گواهینامه با داشتن سابقه در سیستم پلیس راهور غیرممکن است.

تعدادی از جاعلان بعد از گرفتن بخشی از هزینه‌های مربوطه از افراد و طعمه‌های خود، خطوط ارتباطی خود را قطع و امکان دسترسی افراد را غیرممکن می‌کنند و تعدادی نیز با گرفتن مدارک هویتی و شناسنامه‌ای اشخاص دیگر گواهینامه با مشخصات سایرین جعل می‌کنند که در سامانه‌های پلیس راهور فاقد سابقه و اعتبار است؛ بنابراین اول از همه اینکه تنبلی را کنار بگذارید و با شرکت در آزمون‌های راهنمایی و رانندگی گواهینامه بگیرد تا پولتان بی‌جهت هدر نرود، دوم اینکه اگر گواهینامه دارید، به توصیه پلیس هر چند وقت یک‌بار سوابق تخلفاتی درج شده در سابقه گواهینامه خود را کنترل و بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه سابقه تخلف رانندگی که خودتان مرتکب نشده‌اید، به مرکز اجراییات و مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور مراجعه و موضوع را پیگیری کنید تا از مشخصات‌تان سوءاستفاده نشود.

منبع: ايسنا

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها