سایت هواداری باشگاه استقلال

شناسنامه | تعویض شناسنامه| شناسنامه جدید

متقاضیان شناسنامه جدید بخوانند! | بخشنامه فوری سازمان ثبت احوال

متقاضیان شناسنامه جدید بخوانند! | بخشنامه فوری سازمان ثبت احوال

تاکنون حدود ۲۳۰ هزار نفر در سامانه شناسایی فاقدین شناسنامه ثبت نام کرده اند، این آمار قطعی نیست اما امکان دارد که از اتباع هم باشند و به همین ترتیب ما در حال پالایش این موضوع هستیم.

خبرنگار اصغر اصغری: هاشم کارگر، رئیس سازمان ثبت احوال کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به تلاش برای ساماندهی فاقد شناسنامه ها در کشور، اظهار کرد: ما در کشور افرادی را داریم که مدعی ایرانی بودن هستند و شاید بیش از بعضا حدود ۷ دهه است که در کشور ما زندگی می‌کنند اما اعلام می کنند که ما ایرانی هستیم، این در حالی است که فاقد هیچ گونه سند و مدرک هویتی ایرانی هستند و با این حال از چنین افرادی در سازمان ثبت احوال به نام فاقدین شناسنامه یاد می شود.

وی افزود: یکی از تأکیدات رئیس جمهور و وزیر کشور در ابتدای دولت این بوده که باید به افرادی که فاقد شناسنامه هستند رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.  سازمان ثبت احوال با همکاری وزارت کشور بخشنامه ای صادر کرد و طی آن تکالیف تمامی دستگاه‌های متولی در این امر را تعیین کرد. انشالله بتوانیم به این سمت برویم که برای فاقدین شناسنامه ایرانی، اسناد و مدارک هویتی صادر شود و غیر ایرانی ها نیز تعیین تکلیف شوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور به یکی از اقدامات مهم این سازمان برای شناسایی بدون شناسنامه‌ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال سامانه ای در دسترس عموم مردم قرار گرفت، بنابراین هر کسی که ادعای ایرانی بودن را دارد اما اسناد مدارک هویتی ندارد به این سامانه مراجعه کند، مدارکی را خواسته شده را در سامانه بارگزاری کند.

 وی با اشاره به آمار ثبت نام شده در سامانه شناسایی فاقدین شناسنامه، اظهار کرد: تاکنون حدود ۲۳۰ هزار نفر در سامانه شناسایی فاقدین شناسنامه ثبت نام کرده اند، این آمار قطعی نیست و امکان دارد که از اتباع هم باشند و در حال پالایش این موضوع هستیم. بعضا به این نقطه رسیده ایم که در یک استان از۱۰۰ درصد درخواست دهنده ها ۵۰ درصد آنها اتباع بوده اند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا ساماندهی فاقدین شناسنامه در همین دولت صورت بگیرد.

منبع: فارس

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها