سایت هواداری باشگاه استقلال

سیدابراهیم رئیسی | شهادت سیدابراهیم رئیسی | همسر سیدابراهیم رئیسی | جمیله علم الهدی

جمیله علم الهدی در کنار همسرش سیدابراهیم رئیسی | مراسم وداع با رئیس جمهور

جمیله علم الهدی در کنار همسرش سیدابراهیم رئیسی | مراسم وداع با رئیس جمهور

سید ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت، پس از افتتاح سد قیز قلعه سی به منظور افتتاح ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز به این شهر عازم شد اما بالگرد وی در این مسیر در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

خبرنگار اصغر اصغری: "اجتماع امام رضایی‌ها برای شهادت خادم الرضا"با تجمع مردمی هیئات در پاسداشت مقام سید شهیدان خدمت سید ابراهیم رئیسی و شهدای همراه با حضور مداحان امروز، دوشنبه ساعت ۱۶ میدان ولیعصر(عج) تهران برگزار می شود.

در نتیجه این سانحه تلخ، ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان، آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، استاندار تبریز و امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه و جمعی دیگر از همراهان رئیسی در این پرواز به شهادت رسیدند.

بعد از وقوع این حادثه و در حالی که شرایط جوی محدوده وقوع حادثه بسیار نامساعد، همراه با بارش باران و مه شدید بود، صدها امدادگر از سوی جمعیت هلال احمر و همچنین نیروهای نظامی به محل اعزام شده و عملیات جستجو برای یافتن بالگرد آغاز شد.

سرانجام بعد از گذشت حدود ۱۵ ساعت جستجو در این محل و علیرغم وجود مه شدید، بارش باران و تاریکی هوا امدادگران جمعیت هلال احمر موفق به شناسایی محل سقوط این بالگرد در منطقه‌ای به نام «طویل» شدند. پس از آن نیز تیم‌های امدادی و نظامی در محل حاضر شده و اقدامات خود را آغاز کردند اما متاسفانه در نتیجه این سانحه رئیس جمهوری کشورمان و همراهانش در این بالگرد به شهادت رسیده بودند.

جمیله علم الهدی

اسامی شهدای سانحه هوایی به این شرح است؛

١-ابراهیم رئیس الساداتی

٢- محمد علی آل‌هاشم

٣-حسین امیرعبداللهیان

۴-مالک رحمتی

۵- مهدی موسوی

۶-یک نیروی سپاه انصارالمهدی(هویت نامشخص)

٧-خلبان (هویت نامشخص)

٨-کمک خلبان (هویت نامشخص)

٩-کروچیف (هویت نامشخص)

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار روز سایر رسانه ها