سایت هواداری باشگاه استقلال

یارانه | یارانه کالابرگی | یارانه حمایتی| یارانه نقدی | یارانه تشویقی

یارانه نقدی 1/520/000 شد! | جزئیات یارانه جدید براساس دهک‌بندی

یارانه نقدی 1/520/000 شد! | جزئیات یارانه جدید براساس دهک‌بندی

هم اکنون دو نوع یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی و 220 هزار تومان یارانه کالابرگی بین اقشار مختلف جامعه توزیع می شود؛ حالا در طرحی جدید قرار است یک میلیون یارانه بنزینی هم به مردم پرداخت شود.

خبرنگار اصغر اصغری: در حالی اولین مناظره دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری با موضوع فرهنگی-سیاسی امشب و مناظره دوم با موضوع اقتصادی فرداشب برگزار می شود که شنیده شد، قرار است وعده یارانه نقدی ۱ میلیون تومانی در این مناظره‌ها از سوی برخی نامزدها مطرح شود.

پرداخت یارانه نقدی اولین بار سال ۸۹ به مبلغ ۴۵۵۰۰ تومان با افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی به ویژه بنزین و گازوئیل کلید خورد و سال ۱۴۰۱ هم با اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش دلار رسمی به ۲۸۵۰۰ تومان بار دیگر مبلغ یارانه نقدی به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان برای هر نفر افزایش یافت.

لازمه اجرای وعده پرداخت یارانه نقدی ۱ میلیون تومانی یا افزایش یارانه نقدی به هر رقم دیگر، افزایش مجدد قیمت حامل‌های انرژی به ویژه بنزین و گازوئیل یا حذف دلار ۲۸۵۰۰ تومانی و افزایش قیمت رسمی ارز به اعداد بالاتر هست.

در عین حال طی یکی دو روز گذشته طرح افزایش قیمت بنزین در دولت بعد از سوی رئیس ستاد انتخاباتی برخی از این نامزدها حاشیه‌ساز شده بود.

جزئیات یارانه 61 میلیون نفری جدید

براساس طرح جدید یارانه کالابرگ‌ الکترونیکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۶۱ میلیون نفر مشمولین دریافت یارانه هفت دهک پایین می‌توانند در صورت تهیه یکی از یازده قلم کالای اساسی از فروشگاه‌های متصل به شبکه کالابرگی به‌جای ۱۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی، از ۲۲۰ هزار تومان یارانه تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ برخوردار شوند.​ یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی در شرایطی به طور کامل قابل استفاده است که افراد از تخفیف هر ۱۱ قلم مشمول (ماکارونی، پنیر، مرغ، گوشت، روغن، شکر، شیر و..) استفاده کنند.

یعنی دیگر مثل گذشته نیست که تنها از کل یارانه مثلا یک میلیون تومانی دریافتی توسط یک خانوار دو نفره، همه‌ی یارانه حبوبات خرید شده و از یارانه تشویقی هم بهره ببرند. بلکه ۲۲۰ هزار تومان طرح فجرانه مربوط به تخفیف و مابه التفاوت قیمتی کلیه یازده قلم کالای مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی است. یعنی اگر فردی هر یازده قلم کالا را بخرد، ۲۲۰ هزار تومان یارانه تشویقی‌اش به واسطه مابه‌التفاوت قیمتی پرداخت می‌شود.​

طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان "طرح فجرانه کالابرگ" در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) فعلا تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

سیدرضا یحیوی، مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحات شفاف‌تری در این خصوص ارائه کرده است.

به گفته وی، در طرح کالابرگ الکترونیک، هجدهم تا بیستم هر ماه حساب سرپرستان خانوار شارژ و اعتبار یارانه‌ها واریز می‌شود.

منبع: جایگاه 8

دیدگاه خود را ارسال کنید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت جایگاه هشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

اخبار روز سایر رسانه ها

تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت جایگاه هشت هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد